Нефтохимик тръгна с победа в Шампионската лига (галерия)

Първенецът на България Нефтохимик 2010 (Бургас) започна с победа участието си в Шампионската лига през този сезон.

33 Младост (Бръчко) - Нефтохимик 0:3

Момчетата на треньора Найден Найденов се наложиха като гости босненския Младост (Бръчко) с

3:1 (25:17, 25:20, 24:26, 25:23)

в първия мач помежду им от 1-ия предварителен кръг на най-престижния европейски клубен турнир, игран тази вечер пред около 500 зрители в зала "Спортска Дворана Пеки" в град Пале.

Срещата-реванш между двата тима е във вторник (16 октомври) от 19,00 часа в зала "Младост" в Бургас. При нов успех или минимум два спечелени гейма, бургазлии ще продължат напред във втория кръг на ШЛ където ги очаква победителя от двойката между хърватския Младост (Загреб) и сръбския Войводина НС Семе (Нови Сад).

Волейболистите на Нефтохимик контролираха напълно играта в първите два гейма, като натиснаха съперника здраво и затвориха частите с разлика - 25:17 и 25:20. В третия гейм, обаче, бургазлии намалиха темпото, а домакините от Младост се възползваха, като на свой ред се активизираха и започваха да диктуват темпото играта. В края на гейма българските шампиони се опитаха да излязат от ситуацията, като след като изоставаха с 21:23, успяха да стигнат до равенството 24:24. В решителните моменти, обаче, домакините от Младост успяха да устоят на всички атаки и се наложиха с 26:24, като спечелиха гейма и се върнаха в играта. В четвъртата част шампионите от Нефтохимик не позволиха повече изненади, като отново наложиха волята си и затвориха мача след 25:23 и 3:1.

Най-резултатни за Нефтохимик бяха двете нови руски попълнения Савелий Поздняков (2 блока, 1 ас, 54% ефективност в атака и 26% перфектно посрещане) и Дмитрий Яковлев (1 блок, 3 аса и 43% ефективност в атака) с по 10 точки.

За домакините от Младост Радослав Янич (3 блока, 1 ас и 62% ефективност в атака) и Андрия Дивлян (1 ас и 52% ефективност в атака) се отчетоха с по 12 точки.

МЛАДОСТ (БРЪЧКО, БОСНА И ХЕРЦИГОВИНА) - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС, БЪЛГАРИЯ) 1:3 (17:25, 20:25, 26:24, 23:25)