Янтра (Габрово) на върха при Бдин (Видин) след класика в дербито с Трявна

Янтра (Габрово) взе дербито на Габровска област срещу гостуващия му Трявна с 3:0. Това е изтегления двубой от утрешния десети кръг на Северозападна Трета лига. Победата изравни по точки селекцията на Петър Кръстев с лидера Бдин (Видин), като головата разлика на видинчани е с едно попадение повече.

Получи се същинско дерби на стадион „Христо Ботев“. Домакините обаче превъзхождаха и логично спечелиха. Съперникът им заложи на дефанзивна тактика. Пламен Кожухаров и Стефан Иванов пропуснаха да открият резултата през първото полувреме. Това обаче се случи след почивката, когато отбора на Янтра доминираше тотално. Искрен Писаров отказа гостите с две попадения за 5 минути. В 60-ата след двойни подавания с братя Кожухарови, той стреля неспасяемо от границата на наказателното поле. Малко след това се оказа най-съобразителен при суматоха пред вратата на Трявна – 2:0. Габровци заредиха атака след атака, но третото попадение все оставаше мираж. То падна десетина минути преди края, когато Пламен Кожухаров прехвърли вратаря на съперника с шут от центъра на терена. Секунди по-късно Стефан Иванов уцели гредата.

За цял мач футболистите на Трявна не застрашиха нито веднъж отстрещната врата.