Изравнителният гол на Марсиал срещу Нюкасъл струва милиони на Манчестър Юнайтед

Антони Марсиал вкара един от най-важните голове за Жозе Моуриньо от началото на сезона, разписвайки се за 2:2 срещу Нюкасъл на "Олд Трафорд" през уикенда. Попадението на французина даде увереност на "червените дяволи", които в крайна сметка стигнаха до победа с 3:2, въпреки че на почивката изоставаха с два гола. Този успех вероятно засега спаси Моуриньо, за когото се твърдеше, че може да бъде уволнен при нова загуба.

Голът на Марсиал обаче излезе доста скъпо на самия клуб. Според медиите на Острова Манчестър Юнйтед трябва да плати за него 7,7 милиона паунда. Тази сума е част от многобройните бонуси, които бяха заложени в договора между Юнайтед и Монако, сключен при продажбата на нападателя. Въпросната клауза гласи, че клубът от "Олд Трафорд" трябва да плати посочената сума, ако Марсиал достигне границата от 25 гола в Премиър лийг преди края на сезон 2018-19.

Всъщност Монако чакаше този гол цели девет месеца, тъй като 24-тото попадение на Марсиал във Висшата лига бе отбелязано още през януари в двубоя срещу Бърнли. Следващият бонус, който монегаските могат да получат, ще бъде при 25-ия мач на Марсиал за френския национален отбор. За да стане това обаче, нападателят трябва да изиграе още осем срещи за "петлите".

До момента 22-годишният играч струва на Манчестър Юнайтед 46,2 милиона паунда. Максималният размер може да достигне до 61,6 милиона. Дори и да продадат Марсиал, "червените дяволи" няма да успеят да си върнат изцяло инвестицията, тъй като Монако ще получи 50% от трансферната сума при продажба.