Рокетс надминаха себе си с 66 тройки (видео)

Хюстън записа категоричен успех в предсезонната си среща с китайския Шанхай, надигравайки гостите от Далечния Изток със 128:86. Рокетс отказаха Шаркс още през първата четвърт, спечелена с 18 точки разлика, а след това се забавляваха на терена и надминаха собственото си върхово постижение по изстрели от тройката, макар то да е от мач от редовния сезон, а не от контрола.

Тексасци поставиха рекорд на 17 декември 2016 година, когато при победата със 122:100 над Ню Орлиънс стреляха от дистанция цели 61 пъти.

При триумфа си над китайците през изминалата нощ обаче играчите на Майк Д’Антъни показаха, че могат да стрелят и още повече, като това се изрази в общо 66 опитани тройки за 48 игрови минути. Рокетс завършиха срещата с 42.4% успеваемост зад дъгата, успявайки при 28 от шутовете си. 17 от вкараните тройки дойдоха преди почивката.

Отличникът се казваше Джеймс Хардън. Звездата на “ракетите” наниза 9/14 от тройката за 31 минути игра и вкара 37 точки, които комбинира с 9 асистенции, 3 отнети топки и 5 борби. Пи Джей Тъкър добави 6/11 от тройката, а останалите замесени бяха Гари Кларк (4/6), Крис Пол (3/8), Джерълд Грийн (3/10), Винсънт Едуардс (2/6), Джеймс Енис (1/4), както и Бруно Кабокло (0/4) и Брандън Сампсън (0/3).

Джимър Фредет игра без смяна за Шанхай и вкара 41 точки за 48 минути при стрелба от игра 16/40. Луис Скола добави 18 точки и 12 борби срещу бившия си отбор.