Левски нанесе първа загуба на "червените" при U17 (видео+галерия)

Левски победи ЦСКА-София 3:2 в последния мач на шестия кръг на Елитната юношеска група до 17 години.

Срещата се игра на изкуствения терен на стадион "Георги Аспарухов".

Първата част бе равностойна, но след почивката Левски бе по-активният тим и излезе напред с два гола аванс. В края "червените" натиснаха и успяха да върнат едно попадение.

Трябва да отбележим, че както този мач, така и дербито в Елитната U15, спечелено от "червените" с 2:1 в неделя, преминаха под знака на феърплея. Нямаше инциденти и излишно напрежение. Добри думи заслужават и съдийските бригади.

62 Левски U17 - ЦСКА-София U17

ЦСКА-София поведе в 11-ата минута. Даниел Иванов откри след самостоятелен пробив, при който се озова сам срещу вратаря на Левски и не сгреши.

Само минута по-късно "сините" върнаха попадението. Мартин Петков не остави шанс на стража на гостите след силен диагонален удар.

След около половин час игра двата тима си размениха по едно положение. Силен изстрел от дистанция на Ивайло Христов бе избит от вратаря на "червените" Илия Шаламанов. В ответната атаката стражът на Левски Петър Петров се справи с удар на Мартин Смоленски.

Още в първата минута на втората част Левски създаде опасна ситуация, при която Богдан Костов се озова на чиста позиция, но вратарят на Шаламанов отрази.

Пет минути по-късно гостите организираха добра атака, при която Любомир Митков проби отдясно и центрира, а Тома Ушагелов не намери целта и стреля в аут.

В тези минути домакините бяха по-активни. В 58-ата минута Богдан Костов подаде към Ивайло Иванов в наказателното поле и последният вкара за 2:1.

20 минути преди края Ивайло Христов от състава на Левски удари греда.

В 75-ата минута Радослав Гайдев от "сините" отправи силен далечен удар, вратарят изби, топката стигна до Мартин Петков, който се разписа за 3:1.

Пет минути преди края Марк-Емилио Папазов се озова очи в очи с вратаря на Левски, който спаси удара му. Малко по-късно Мартин Смоленски отбеляза второто попадение за "червените".

Това бе първо поражение за "червенте", които бяха свалени от върха в класирането, където вече са Ботев (Пловдив) и Септември с по 18 точки. "червените" имат 15 точки след шест мача, докато Левски е с 13 точки на четвърто място.

Левски – ЦСКА-София 3:2 (1:1)

0:1 Даниел Иванов (11)

1:1 Мартин Петков (12)

2:1 Ивайло Иванов (58)

3:1 Мартин Петков (75)

3:2 Мартин Смоленски (88)

Левски: Петър Петров, Симоне Игнатов (Стефан Стефанов), Костадин Илиев, Владимир Сиромахов (Александър Мицев), Добрин Денев, Радослав Гайдев, Ивайло Иванов (Георги Найденов), Ивайло Христов-капитан, Тодор Найдин (Стоян Сотиров), Мартин Петков, Богдан Костов;

Треньор: Борислав Кьосев;

ЦСКА-София: Илия Шаламанов, Любомир Митков, Християн Петров, Мартин Аврамов, Иван Иванов (Георги Иванов), Емил Ценов-капитан, Мартин Смоленски, Даниел Иванов, Тома Ушагелов (Цветомир Цанев), Митко Митков (Марк-Емилио Папазов), Кристиян Атанасов;