"Смърфовете" паднаха от "канарчетата" в дерби с шест гола

Юношеският отбор на Локомотив (Пловдив) до 17 години загуби гостуването си на Ботев (Пловдив) с 4:2 в отложен мач от Елитната група. Срещата се игра днес от 11:00 в Коматево, информират "смърфовете" на своя сайт.

Двубоят започна добре за възпитаниците на Кириякос Георгиу, които поведоха в 16-ата минута. Божидар Зелямов засече с акробатичен удар центриране от корнер и реализира за 0:1. След гола домакините се хвърлиха в предни позиции и в 23-ата минута стигнаха до дузпа, която бе вкарана от Иво Казаков за 1:1. В следващата атака Ботев стигна до обрат чрез Георги Трифонов. В 38-ата минута "жълто-черните" стигнаха до втора дузпа. Георги Трифонов реализира наказателния удар за 3:1.

В 58-ата минута Ботев стигна до четвърто попадение. Атанас Стоименов стреля от далечна дистанция и направи резултата 4:1. В 63-та минута Локомотив намали на 4:2. Христо Русков бе оставен непокрит при центриране от фаул и прати топката във вратата на домакините. В следващите си атаки "черно-белите" имаха шанс да стигнат и до трето попадение. Илия Смилянов и Божидар Зелямов бяха близо до това да се разпишат с глава, но стражът на домакините се намеси.

След дербито Локомотив е на 10-ата позиция в класирането с актив от 5 точки. В следващия кръг "черно-белите" са домакини на Ботев (Враца). Мачът е в неделя (14.10) от 13:30.