Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Кузманов се класира за втория кръг в Барселона

Националът на България за “Купа Дейвис” Димитър Кузманов се класира за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове от серията "Чалънджър" в Барселона (Испания) с награден фонд 43 хиляди евро и гостоприемство.

Кузманов победи представителя на домакините Даниел Химено Травер с 2:6, 6:2, 6:2 след 100 минути игра. 25-годишният пловдивчанин започна колебливо и загуби първите четири гейма, след което бившият номер 48 в световната ранглиста Химено Травер без проблеми стигна до успеха в първия сет.

Постепенно българинът намери играта си и със серия от пет поредни гейма взе втората част, за да изравни. 33-годишният испанец, 167-и в света в момента, стартира с пробив в решаващия трети сет, но нова серия от пет последователни гейма помогна на Кузманов да стигне до крайния успех.

Така пловдивчанинът заработи 730 евро и 6 точки за световната ранглиста, в която заема 275-ата позиция. За място на четвъртфиналите Кузманов ще играе срещу друг испанец - 21-годишния Педро Мартинес, 174-и в класацията на АТP.

Двамата имат един мач помежду си през юни 2016 година на финала на турнир от сериите "Фючърс" на ITF в Пловдив, който Мартинес печели със 7:6 (5), 6:2.