Петър Трендафилов е големият шампион във веригата "4MOVE17+"

Петър Трендафилов е крайният победител в тазгодишното издание на веригата “4MOVE17+”. През почивните дни на кортовете на СК „ДЕМA” се изигра и шестият мастърс турнир от националнатa тенис верига „4MOVE17+”. С успех на финала в игрите поединично Трендафилов, който е бивш национал при мъжете на България, си осигури първото място в крайното класиране за 2018 година. В повторение на финалния мач от четвъртия турнир, той се изправи срещу Мартин Томов и го победи с резултат 4:1, 4:2.

Двамата състезатели показаха хубава игра, много борба, майсторски изпъления и се бореха до край с голямо желание за победа. Преди да стигне до финала, още в първият кръг, Томов се изправи срещу дългодишен съперник и приятел - Цветан Михов, който също е национал и многократен държавен шампион, а тази година дебютант в турнирите “4MOVE17+”. Мартин успя да спечели с резултат 6:4.

Това беше общо трети пореден успех на Петър в игрите поединично във всички турнири. В игрите по двойки той изигра два полуфинала и два финала, което беше достатъчно, за да спечели веригата с голяма преднина пред другите състезатели.

За второто място борбата беше много оспорвана и до последния мач не беше ясно какво ще се случи, но след успеха във финалния мач на двойки Георги Мирчев успя да се пребори за тази позиция, а трети остана Владислав Моленда. Георги на този турнир игра в тандем с друг дебютант - Владислав Каражов. Те победиха силната двойка Калоян Кирилов и Радослав Шандаров с резултат 7:5. Като успехи през годината Мирчев изигра финал на първия турнир поединично, спечели и втория, който беше само по двойки.

В утешителния турнир победител стана Никола Димитров. Той за пръв път участва в другата схема, но след убедителни два мача, в които не загуби и гейм, победи всички свои съперници. Този успех, както и добрата игра на двойки в неделния ден, му помогнаха да завърши за рекордна пета поредна година в първите шестима учатници в крайната ранглиста. До момента няма друг състезател, който да е участвал във всяка една година на лигата и да е с толкова постоянно и стабилно класиране.

Целият турнир се ръководеше от водещия български тенис съдия - Любомир Бадински, който с усмивка, точност и коректност отразяваше всяка точка и решаваше дипломатично, но категорично всеки един възникнал спор.

Финалният мач в неделния ден, както и всички мачове по двойки и церемонията по награждаване за пръв път бяха отразени на живо, чрез приложението на „Сокорт“. Всички мачове може да се изгледат на запис в техният канал за видеосподеляне.

Организаторите и домакини от СК ДЕМА бяха приготвили за призьорите страхотни купи, брандирани с логото на тазгодишното издание на лигата. За финалистите по двойки и утешителния турнир имаше стилни медали. За пръв път тази година беше добавена и награда за честна и коректна игра. За първите двама в крайното класиране имаше голяма награда, а именно тридневна и двудневна почивка за двама в спа хотел „Двореца“ във Велинград.

Петър Трендафилов и Георги Мирчев спечелиха големите награди, а по традиция, както и минали години награда имаше и за състезатели, участвали във всичките турнири. Чрез жребий между Владислав Моленда и Никола Димитров, двудневна почивка за същото място спечели Моленда. С положителното отношение и коректната си игра, Никола пък беше награден с новата награда под бурните аплодисменти на другите участници. Той имаше и цялостен принос за популяризираното и израстването на лигата.

Всички участници бяха наградени и поздравени лично от представителите от управата на СК ДЕМА, както и от главния партньор на турнирите „4МОVE“. За всички състезатели имаше специални подаръци от фирмите партньори. От фирма „Амперел“ имаше по една изотонична напитка „4МОVE”, а от “Допелхерц“ раздаваха висококачествения магнезий „500“. Организаторите специално за мастърс турнира бяха подготвили и по една брандирана и стилна тениска с логата на лигата и партньорите. От „ВиФарма“ пък раздаваха своя водещ продукт „Рефригеранс“, за спорт без болка, а големите награди за крайните победители бяха предоставени от фирма "Рувекс АД".

Тази година бяха предвидени общо 5 турнира, но поради големия интерес, винаги нарастващия брой участници и високото ниво на тенис, бе добавен и шести турнир. Той беше четвъртият пореден и се осъществи благодарение на фирма „ВиФарма“. В началото на септември той се проведе на кортовете на ТК „Хепи Уин“ в Славия. За догодина всички участници си пожелаха увеличение на наградния фонд, както и на броя турнири.