72 103 за Дрю Брийс – рекорд, за който другите могат само да мечтаят

Куотърбекът на Ню Орлийнз Дрю Брийс излезе начело във вечната класация по подадения ярдове в Националната футболна лига. Това се случи тази нощ при домакинската победа на "светците" с 43:19 над Вашингтон.

Новото най-добро постижение, поставено от 39-годишния Брийс, е 72 103 ярда. Плеймейкърът на "светците" счупи досегаия рекорд от 71 940 ярда, което бе дело на бившия куотърбек на Индианаполис и Денвър Пейтън Менинг, във втората четвърт с 62-ярдов тъчдаун пас към Тре'Куон Смит, с който резултатът набъбна до 26:6 в полза на домакините.

След отбелязването на тъчдауна играта спря за няколко минути, за да могат зрителите в "Супердом" да поздравят рекордьора Брийс. Топката, с която бе счупен досегашният рекорд, бе дарена на "Залата на славата", чийто президент Си Дейвид Бейкър пръв поздрави отличника. След това Брийс прегърна съпругата си Британи, синовете си Бейлън, Боуен и Колън, както и дъщеричката Райлън.

Вечерта можеше да бъде и още по-специална за Брийс, ако той бе успял да подаде за още един тъчдаун, с който щеше да стане едва четвъртият куотърбек в историята на НФЛ с 500. В момента той има 499, като преди него са само Пейтън Менинг (539), Брет Фарв (508) и Том Брейди (500).