Първи хеттрик за сезона за Патрис Бержерон, Анахайм с трета поредна победа

Патрис Бержерон реализира хеттрик, като първото му попадение дойде едва 30 секунди след началото на мача за втората победа на Бостън Брюинс през сезона. Туука Раск спаси 28 удара и помогна за успеха на тима с 6:3 над Отава.

Бержерон също така даде и една асистенция, а Дейвид Пастарнак вкара два гола и подаде за още два. Крис Уагнър също се разписа, а Брад Маршанд подаде три пъти и вече е със 7 асистенции от началото на сезона. Предишният успех на Бостън беше в мача на откриването на сезона- 7:0 над Вашингтон.

Райън Дзингел вкара два пъти за отбора от канадската столица. Те имаха общо 12 минути с числено превъзходство, които не оползотвориха.

Също втора победа регистрира Бъфало Сейбърс- 4:2 над миналогодишната сензация Лас Вегас. Джак Айхел вкара два пъти, а по веднъж отбелязаха Марко Скандела и Джейсън Поминвил. Вратарят им Картън Хътън пък спаси 35 шута.

Айлендърс отнесе Сан Хосе Шаркс с 4:0, а вратарят на победителите Робин Леенер спаси 35 удара в деветия си мач без допуснал гол в кариерата. Това беше и негов дебют за нюйоркчани, а головете вкараха Андерс Лий, Скот Мейфилд, Мат Мартин и Кейси Чижикас. За новия треньор Бари Троц това беше и първа домакинска победа.

Анахайм излезе еднолично начело след победата с 3:2 над Детройт след изпълнение на дузпи, като Патоците до момента са с баланс 3 от 3. Новобранецът Трой Тери вкара единствената дузпа, а вратарят Джон Гибсън спаси 19 удара, както и три пъти при наказателните удари.

Якоб Силфверберг изравни за 2:2 в 8:29 минута на третия период, а Хампус Линдхолм направи 1:1 във втория. Гостите на два пъти повеждаха- чрез Тайлър Бертуци в 31:06 и чрез Дарън Хелм в 10-ата минута на втората третина.