Ривър Плейт продължава да мечтае за требъл

Аржентинският гранд Ривър Плейт се класира на полуфинал за Купата, след като победи с 3:1 Атлетико Сармиенто де Ресистенсия. Националът на Колубия Хуан Кинтеро вкара два гола за "милионерите", които продължават защитата на отличието, което спечелиха през последните две години. Той беше точен в 26-ата минута за 1:0, Боре удвои в 34-ата минута, докато Силва върна едно попадение в края на първата част, когато отбеляза дузпа.

Кинтеро сложи спор на мача на стадион "Малвинас Аржентинас" в Мендоса, оформяйки крайния резултат в 77-ата минута. Кинтеро се превърна в герой за "бяло-черните" и през миналата седмица с попадението си срещу Индепендиенте, което класира отбора на полуфинал в Копа Либертадорес. Отборът на Марсело Гаярдо продължава да се бори на три фронта, като изостава на седем точки от първото място в първенство, но има и мач по-малко.

Ривър ще спори за място на финала за Купата срещу победителя от Сентрал Кордоба и Химнасия ла Плата.