Спектакъл пред 50 000 в Аржентина между лидера и шампиона

Лидерът в аржентинската Суперлига Расинг и шампионът Бока Хуниорс изиграха много драматичен двубой от 8-ия кръг на първенството. Пред над 50 000 фенове на стадион "Хуан Доминго Перон" двата тима си разделиха по едно полувреме, като накрая срещата завърши 2:2. Домакините могат да съжаляват, че пропуснаха уникален шанс да дръпнат в класирането, след като пропиляха два гола преднина. Ветеранът Лисандро Лопес даде комфортен аванс на Расинг с попадения в 7-ата и 66-ата минути. Бившият нападател на Лион има вече шест попадения, като е лидер при стрелците в компанията на Джильоти от Индепендиенте.

Момчетата на Гийермо Скелото обаче показаха характер, като стигнаха до точката с късни попадения на Абила (82) и Вила (87), а между двете попадения Сарачо беше изгонен и остави Академията с човек по-малко.

От щаба на "генуезците" имаха претенции към рефера, че първото попадение на Расинг е от засада, а в края на първата част не била осъдена дузпа срещу Павон. Точката обаче може да се окаже много ценна за шампионите на Аржентина през последните два сезона, които при поражение щяха да изостанат на девет точки от Расинг.

Сега лидерът има актив от 20 точки, докато Карлос Тевес и компания са с 14 точки. Именно бившият играч на Коринтианс, Уест Хам, Манчестър Юнайтед, Манчестър Сити и Ювентус, както и Фернандо Гаго, който сбърка за втория гол, разочароват със слабата си форма напоследък.