Вики Томова с драматична победа в Хонконг

Виктория Томова постигна победа в първия кръг на турнира с награден фонд 500 000 долара в Хонконг. Първата ракета на България спечели в оспорван мач срещу 79-ата в световната ранглиста Далила Якупович от Словения. 23-годишната софиянка стигна до успех с 6:3, 2:6, 7:6(3) след 2 часа и 20 минути игра. Във втория кръг тя ще се изправи срещу миналогодишната шампионка от "Ролан Гарос" Альона Остапенко или Кристина Кучова.

Двете си размениха по един ранен пробив в началото на мача, но нов пробив за 3:1 даде аванс на Томова, която запази аванса и стигна до успех в първия сет. Втората част бе за съперничката й, която поведе с 3:0 и след това с 5:1 преди да изравни сетовете. Двубоят стигна до драматична развръзка, след като Вики на два пъти сервираше за мача, но допускаше пробив. Стигна се до тайбрек, в който българката надделя със 7:3.

Томова влезе в основната схема в Хонконг като "щастлива губеща", но вече си осигури 42 точки за световната ранглиста. Днешната победа е най-голямата за Вики от "Уимбълдън" насам. В Лондон тя преодоля квалификациите и първия кръг преди да отпадне след загуба от Серина Уилямс. Последваха четири поредни загуби преди Виктория да запише успех на турнир в Будапеща.