Десет от ЦСКА 1948 удържаха лидера Царско село, капитанът на "червените" изгонен за странни действия (видео+галерия)

ЦСКА 1948 и Царско село завършиха 1:1 в дербито от 10-ия кръг на Втора лига. Андон Гущеров откри резултата след точно изпълнение на дузпа в 18-ата минута, а в 49-ата Георги Минчев изравни.

В 58-ата минута домакините останаха с човек по-малко след втори жълт и респективно червен картон на Евгени Зюмбулев. Капитанът на червените можеше да бъде изгонен и малко по-рано, но тогава реферът Волен Чинков не го изпрати в съблекалнята. Това не вразуми защитника, който продължи със странните си изяви и логично видя червения цвят. Останали с 10 човека, домакините отстъпиха инициативата, която до този момент бе изцяло за тях и към края на срещата дори можеха да загубят срещата.

90 ЦСКА 1948 - Царско село

Иначе първата по-опасна ситуация бе пред вратата на гостите. В 6-ата минута Гущеров овладя пред наказателното поле на Царско село и стреля силно, но в аут.

Далеч по-активната игра на червените даде резултат в 18-ата минута. Тогава Деян Димов овладя в наказателното поле на гостите и бе подкосен от Кристиян Димитров, който вече имаше жълт картон. Реферът Волен Чинков правилно отсъди дузпа, но не показа втори жълт картон на нарушителя.

Зад топката застана Андон Гущеров, който вкара в долния десен ъгъл за 1:0.

В 34-ата минута Томислав Павлов опита да изненада Андонов с изстрел от 22 метра, но топката мина покрай гредата. Секунди по-късно четирима червени се озоваха срещу двама бели бранители след центъра на терена, но Светослав Диков сбърка елементарен пас при опит да изведе свой съотборник сам срещу вратаря.

Царско село отговори с удар на Василев в 36-ата минута, който излезе над вратата. В 42-ата минута Диян Димов изстреля страхотна бомба, но Андонов показа отличен рефлекс и изби. Само 120 секунди по-късно гостите получиха право да изпълнят фаул на границата на наказателното поле след груба грешка на Попов и нарушение на Зюмбулев срещу Минчев, но техен играч стреля в стената.

Четири минути след почивката Царско село изравни при първото си по-опасно положение. Резервата Марков центрира, Апостол Попов и Зюмбулев не се позиционираха добре и Георги Минчев вкара с глава в долния ляв ъгъл на Вълков.

Така двамата бранители затвърдиха колебливата си форма от началото на сезона, допускайки груби грешки в почти всеки двубой от началото на първенството.

Минути по-късно Зюмбулев направи много рисков шпагат в центъра на терена, чрез който игра с топката, но и събори противников футболист, за което можеше да получи втори жълт картон.

В 56-ата минута Гущеров се освободи от Георгиев и стреля от 8-9 метра, но Андонов спаси. Две минути след това Евгени Зюмбулев, който е бивш футболист на Царско село, продължи със странното си поведение. Капитанът на червените се хвърли на шпагат при безобидно положение в половината на Царско село, и Волен Чинков го изгони с втори жълт картон.

Останали с 10 човека домакините загубиха инициативата и в заключителните минути можеха дори да загубят мача.

В 79-ата минута гостите бяха близо до второ попадение, когато Василев стреля, резервата Калоянов подложи крак и отклони топката, която излезе на сантиметри покрай лявата греда. Три минути по-късно Йорданов мина като на парад през трима играчи в червено и центрира успоредно на голлинията, но двама негови съотборници се разминаха с топката. В заключителните секунди Минчев можеше да вкара втори гол с глава, но стреля покрай десния страничен стълб.
Преди това положение Васев имаше възможност да изведе непокрития Гущеров сам срещу вратаря, възползвайки се от грешка на гостите при изнасянето на топката, но подаването му бе много неточно и двата отбора приключиха при 1:1.

ЦСКА 1948 - ЦАРСКО СЕЛО 1:1