Волов (Шумен) измъкна точка като гост на Бенковски (Бяла)

Отборът на Волов (Шумен) се представи достойно при гостуването на Бенковски (Бяла) в неделна среща от VII кръг на Североизточна Трета лига. Двубоят започна спокойно, като двете единайсеторки наблегнаха на сигурни и постепенни атаки. С напредването на времето шуменци се разиграха и взеха инициативата на футболния терен. С много движение, разиграване на топката с бързи и ненадейни атаки те застрашаваха често вратата на Александър Ангелов и резултатът не закъсня.

Още във втората половина на първата час гол на Христо Георгиев изведе Волов напред в резултата – 1:0. Това вдигна самочувствието на гостите от Шумен и до края на първата част те имаха възможност за
отбелязването на нови голове, но пропуснати от младите нападатели на тима. След почивката отново се заредиха атака след атака към двете врати, но гол и така не падаше.

В 65-ата минута, след високо центрирана топка в наказателното поле на шуменци, нападател на домакините извърши груб фаул срещу вратаря Добромир Дочков, който беше съборен на земята. Главният съдия Павлин Пенчев от Разград не отсъди очевадно нарушение срещу вратаря, а от ситуацията се възползва Стамен Владимиров, който насочи коженото кълбо в опразнената вече врата –  1:1.

В оставащите до края на мача време обстановката на стадиона в град Бяла беше тягостна. Футболистите на домакините заиграха грубо, а всяко отсъдено нарушение против тях се оспорваше групово. Въпреки това обаче младите футболисти на Волов (Шумен) не се огънаха и удържаха равния резултат до края на мача. Спечелената точка на чужд терен все пак е частичен успех, но тимът все пак остана на последно място в класирането. В Следващия VIII кръг – 14.10.18 г. от 16,00 часа Бенковски (Бяла) гостува на

Локомотив (Русе), а Волов приема на градския стадион в Шумен другия новак в групата Топали (Тополи).