Погба дал ценно предложение на Моуриньо на почивката на мача с Нюкасъл

Информациите за конфликти между Пол Погба и Жозе Моуриньо не секват от месеци насам, но този път в медиите на Острова се появи нещо по-различно за професионалните взаимоотношения между двамата. Твърди, че на почивката на мача срещу Нюкасъл, когато "червените дяволи" изоставаха с два гола след катастрофално първо полувреме, Моуриньо е събрал играчите и ги е попитал какво предлагат самите те, за да променят играта си през второто полувреме.
Пол Погба е дал едно от ключовите предложения, което е било прието от мениджъра. Французинът сам е инициирал идеята да се върне назад, а Маруан Фелаини, който замени Скот Мактоминей на почивката, да застане в предни позиции. Точно това направи и Моуриньо. Неманя Матич се върна в центъра на защитата до Крис Смолинг, а Пол Погба действаше непосредствено пред двамата, като на моменти дори тримата се подвизаваха като централни защитници в моментите, когато Люк Шоу и Ашли Йънг атакуваха по фланговете. Това даде резултат. Погба  не само, че внимаваше за сигурността на отбора в защита, но се опитваше и да диктува играта и според мнозина изигра едно от най-силните си полувремена от началото на сезона. В крайна сметка Юнайтед стигна до обрат с 3:2, а Погба асистира за изравнителния гол на Антони Марсиал.