Очаквайте в 11:00: Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Неочакван герой! Вратар спаси отбора си с гол в 94-ата минута (видео)

В герой за тима си Унион (Берлин) се превърна полският вратар Рафал Гикиевич в мача с Хайденхайм от германската Втора Бундеслига в неделя. Двубоят завърши при резултат 1:1, а в последните секунди домакините от Унион (Берлин) изоставаха с 0:1 и се готвеха да изпълнят фаул. Минутата бе четвърта от допълнителното време и това бе може би последният шанс за играчите на Унион да избегнат поражението.

Стражът Гикиевич също се намираше в противниковото наказателно поле в опит да помогне на съотборниците си. След центрирането от фаул Гикиевич се оказа на точното място в точния момент и с глава изпрати топката във вратата на Хайденхайм, спасявайки тима си от домакинско поражение.

Така Унион (Берлин) остана единственият отбор без загуба след 9-ия кръг във Втора Бундеслига и със 17 точки заема второ място в класирането. Лидер е Кьолн с 19 точки (и мач по-малко), а Хайденхайм е 10-и с 12.