Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Зенит спря победната серия на Краснодар и се откъсна на върха

Отборът на Зенит постигна изключително важна победа с 2:1 над Краснодар в сблъсъка на върха в Премиер лигата на Русия. Този двубой противопостави един срещу друг първия и втория във временното класиране, като съставът от Санкт Петербург спря серията от 4 поредни победи на своя съперник и така увеличи преднината си на първото място на 6 точки.

Зенит поведе в резултата в 50-ата минута, когато Себастиан Дриуси центрира отляво и Артьом Дзюба с глава порази вратата за 1:0.

В 65-ата минута Роберт Мак удвои преднината на своя тим, а отново асистен бе Дриуси. Аржентинецът пусна прекрасен пас на скорост за словака, който напредна и хладнокръвно реализира за 2:0.

В 81-ата минута Краснодар върна интригата в мача, с попадение от дузпа на Павел Мамаев. 11-метровият удар бе отсъден за игра с ръка на защитник в наказателното поле.

Устремът на гостите обаче бе прекършен в 86-ата минута, когато те останаха с човек по-малко на терена. Сергей Петров игра с ръка и съдията прецени, че има основание да го изгони от игра с директен червен картон.

С тази победа Зенит вече е с актив от 25 точки и остава начело в класирането. Краснодар е на 2-ата позиция с 19 точки.

В друг мач от кръга днес Ахмат и Анжи не успяха да излъчат победител, завършвайки 0:0.