Бенфика изтръгна победата в португалската класика с Порто

Отборът на Бенфика се добра до победата с минималното 1:0 в португалската класика срещу Порто от 7-ия кръг на Примейра лига. "Лисабонските орли" успяха да итръгнат трите точки от големия враг и превземат върха, независимо, че завършиха мача с човек по-малко на терена.

Домакините на "Луш" взеха преднина в 62-ата минута на двубоя, когато Пици с глава свали за Харис Сеферович, който надбяга прекия си пазач и бе точен за 1:0.

В 82-ата минута Лема изрита откъсващия се Перейра и получи втори жълт и червен картон.

Порто обаче не успя да се възползва от численото си предимство в оставащите минути и мачът приключи с победа на домакините.

С този успех Бенфика излезе на върха с актив от 17 точки и без загуба в актива си до момента. За Порто това е второ поражение от началото на сезона, като тимът се смъкна до 3-ата позиция с 15 точки.