Локомотив триумфира в московското дерби с човек по-малко

Локомотив (Москва) изтръгна победата в дербито с ЦСКА (Москва) от 10-ия кръг на Премиер лигата в Русия. "Железничарите" се наложиха с 1:0 като гост и то с човек по-малко на терена.

Първото полувреме бе равнително равностойно и в него така и не паднаха голове в двете врати.

В 65-ата минута обаче Локо остана с човек по-малко, след като Едер бе изгонен от игра. Португалецът вдигна опасно високо крака си в опит да играе с топката в наказателното поле и съдията му показа втори жълт и червен картон.

Въпреки това гостите намериха начин да стигнат до успеха. В 88-ата минута се получи разбъркване в наказателното поле след корнер, Ведран Чорлука с пета подаде за Бенедикт Хьоведес, който отблизо насочи топката във вратата за крайното 0:1.

Така Локо спечели ценни три точки срещу местния враг, като с актив от 15 излезе на 7-ата позиция. ЦСКА пък е едно място по-нагоре в класирането с 16 точки.