Севиля измести Атлетико от първото място (видео)

Отборът на Севиля изскочи на челната позиция в Ла Лига след домакинска победа с 2:1 над Селта. "Рамон Санчес Писхуан" видя труден успех след голове на Пабло Сарабия (39) и Висам Бен Йедер (63). В 85-ата Софиан Буфал отбеляза почетно за гостите, които играха с човек по-малко в последния половин час. Андалусците избутаха Атлетико Мадрид от първото място и ако Барселона не победи Валенсия, именно севилци ще завършат кръга на върха.
Първото полувреме беше изравнено, но домакините взеха голово предимство. В 13-ата минута вратарят на “бяло-червените” Томаш Вацлик спаси при много добра възможност пред Пионе Систо. Минута по-късно Франко Васкес шутира над гредата. В 18-ата Густаво Кабрал стреля прекалено високо след разбъркване в наказателното поле на андалуския тим. В 39-ата момчетата на Пабло Мачин откриха резултата. Неостаряващият Хесус Навас центрира отдясно и Пабло Сарабия отбеляза прекрасен гол с глава - 1:0.
В 47-ата чешкият вратар на севилци отново се справи - този път след удар на Яго Аспас. В 58-ата Нестор Араухо от състава на галисците беше изгонен с два жълти картона само за две минути. В 60-ата Висам Бен Йедер изпусна “нарисуван” гол очи в очи с вратаря Серхио Алварес. В 63-ата севилци вкараха за 2:0, след като ВАР валидира попадението. Видеотехнологията взе решение, че Сарабия не е в засада. Халфът на домакините асистира на Бен Йедер. В 85-ата Софиан Буфал вкара за гостите от Виго. Резервата напредна до дъгата на наказателното поле и технично фалцира топката до лявата греда на вратаря.
До края тимът на Антонио Мохамед не успя да отбележи нов гол и трите точки останаха в Андалусия.