Икарди измъкна Интер преди "Дерби дела Мадонина" (видео)

Отборът на Интер постигна важна победа над СПАЛ с 1:2 в среща от 8-ия кръг на Серия "А". Попаденията в двубоя отбелязаха Мауро Икарди (14', 78') и Алберто Палоски в 72-ата минута. В 17-ата минута пък домакините пропуснаха дузпа след слабо изпълнение на Антенучи. Така "нерадзурите" записаха шеста поредна победа във всички турнири и се изкачиха до трето място във временното класиране.

Наставникът на Интер Лучано Спалети бе направил няколко промени в състава си, продиктувани от това, че "нерадзурите" играха с ПСВ през седмицата. Шиме Вршалко замени Данило Д'Амброзио на десния бек, а Борха Валеро зае мястото на контузения Марсело Брозович. Испанецът си партнираше с Матиас Весино в центъра на терена. По крилата за Интер тази вечер действаха Кейта Балде и Иван Перишич, зад нападателя бе поставен Раджа Наинголан, а на върха на атаката бе Мауро Икарди. В отбрана пък Интер разчиташе на Вршалко, Милан Шкриняр, Миранда и Квадво Асамоа.
Срещата започна много силно за Интер и след като се установиха трайно в половината на домакините, "нерадзурите" стигнаха до гол на Мауро Икарди в 14-ата минута. Капитанът на Интер засече с глава добро центриране на Шиме Вршалко, като ударът му свари неподготвен вратаря на СПАЛ Гомис.
Само три минути по-късно домакините получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар за нарушение на Жоао Миранда срещу Фелипе. Зад топката застана Антенучи, който не успя да насочи изстрела си в очертанията на вратата.

В 28-ата минута футболистите на Интер бяха много близо до това да удвоят преднината си. Балде Кейта открадна топката от защитник на домакините и излезе сам срещу стража Гомис. Сенегалецът потърси непокрития Мауро Икарди, но вратарят на СПАЛ предугади действията на Кейта и успя да блокира паса.

В 39-ата минута Сионек успя да изчисти топката току пред крака на Мауро Икарди и предотврати сигурен гол от ъглов удар за "нерадзурите".
В самия край на полувремето СПАЛ бе близо до изравнително попадение, но добра намеса на Ханданович отказа Фелипе.
В 63-ата минута отборът на СПАЛ пропиля златен шанс да изравни резултата. Андреа Петаня направи фрапантен пропуск от непосредствена близост, пращайки топката над вратата. Минута по-късно Ладзари преодоля леко Квадво Асамоа, нагласи си топката добре на левия крак, но стреля над напречната греда.
В 71-ата минута футболистите на Интер си раздадоха топката добре, тя достигна Мауро Икарди, а той от своя страна отклони към Раджа Наинголан. Въпреки че бе на добра голова позиция, Нинджата не успя да насочи топката във вратата на Гомис.
Минута по-късно отборът на СПАЛ достигна заслужено до изравнително попадение. Алберто Палоски засече центриране на Фарес от левия фланг, при което Шиме Вршалко не успя да противодейства. В 78-ата минута Интер отново излезе напред в резултата, а точен за втори път бе Мауро Икарди.
Капитанът на "нерадзурите" получи страхотен пас в коридор от Матиас Весино и необезпокоявано насочи топката в обратния ъгъл на Гомис. В добавеното време силен удар на Иван Перишич бе избит в ъглов удар от Гомис.

СПАЛ - ИНТЕР 1:2