Спартак (Пд) пак мачка в Пета лига – вече е с голова разлика 34:0

Спартак (Пловдив) постигна пета поредна победа в първенството на "Б" областна група "Запад". Гладиаторите победиха с 5:0 отбора на Вихър 2006 Граф Игнатиево. Срещата започна интересно след като играч на гостите си вкара невероятен автогол. Той ритна топката по куриозен начин от границата на наказателното поле и със страхотна парабола тя попадна в мрежата.

В 11-ата минута капитанът Христос Доков сложи топката на главата на Любо Цеков, който от три метра направи резултата 2:0. След самостоятелeн пробив Кирил Нушев вкара 3:0 в 40-ата минута. И второто полувреме започна вихрено за Спартaк. В 48-ата минута Христос Доков разтресе страничната греда. В 56-ата Любо Цеков стреля от точката на дузпата, вратаря изби, но Митков Илиев бе най-съобразителен в наказателното поле и направи резултата 4:0. В 68-ата минута Доков покачи на 5:0 с удар от около 20 метра.

Така Спартак продължава да е едноличен лидер в класирането с пълен актив от 15 точки и голова разлика 34:0. В следващия кръг, на 16 октомври от 16:00 часа, гладиаторите гостуват на Брестник.

Снимка: spartakplovdiv.bg