Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Бордо съсипа Нант за едно полувреме

Отборът на Бордо победи с 3:0 Нант в мач от деветия кръг на Лига 1. Жирондинците си свършиха работата още през първата част, когато паднаха и трите попадения. Още до седмата минута домакините имаха преднина от два гола. Ян Карамо откри, а Франсоа Камано удвои. Малко преди почивката пък авторът на втория гол се разписа от дузпа, с което оформи и крайния резултат.

По този начин Бордо събра 14 точки в актива си и вече заема шеста позиция в подреждането. Освен това жирондинците са пет мача без загуба. Камано пък вече има седем попадения в актива си и е сред лидерите сред реализаторите в Лига 1. Нант от своя страна затъва все повече и вече е предпоследен. “Канарчетата” са с едва шест точки - на една от дъното.