Игуаин подгря Милан преди дербито с Интер (видео)

Отборът на Милан победи с 3:1 Киево в мач от 8-ия кръг на Серия "А". Голямата звезда на "росонерите" Гонсало Игуаин (27, 35) за първи път отбеляза два гола в един мач за клуба. Джакомо Бонавентура (56) също се разписа, а Сусо асистира за трите попадения. Опитният Серджо Пелисиер отбеляза почетното попадение за гостите в 63-ата минута.
Така "червено-черните" вече имат актив от 12 точки, заемайки 10-то място, но тимът има и мач по-малко.
Веднага след паузата на националните отбори е голямото дерби на Милано срещу Интер.

Наставникът на домакините Дженаро Гатузо направи пет промени от победата с 3:1 над Олимпиакос в Лига Европа през седмицата.

Джанлуиджи Донарума, Иняцио Абате, Матео Мусакио, Франк Кесие и Хакан Чалханоглу се завърнаха от първата минута, като смениха Пепе Рейна, Давиде Калабрия, Алесио Романьоли, Тиемуе Бакайоко и Саму Кастийехо. Кристиан Сапата, който дебютира в стартовия състав в калчото през този сезон, Рикардо Родригес, Лукас Билия, Джакомо Бонавентура, Сусо и Гонсало Игуаин бяха останалите титуляри в схемата 4-3-3. Игуаин и Сапата пък бяха двете промени на Гатузо от успеха с 4:1 над Сасуоло преди седмица, когато титуляри бяха Романьоли и Кастийехо.
28 Милан удари Киево, Игуаин с два гола

Треньорът на гостите Лоренцо Д'Ана смени

трима титуляри от загубата с 0:1

от Торино в предния кръг.

Фабрицио Качаторе, Емануеле Джакерини и Филип Джорджевич бяха заменени от Матия Бани, ветерана Серджо Пелисиер и Мариуш Степински, които бяха двамата най-офанзивни футболисти на веронци във формация 4-4-2.

Домакините имаха задачата да запишат победа, за да започнат да се изкачват в класирането, след като преди седмица се отпушиха след три равенства."Росонерите" бяха мотивирани от самото начало и още в 4-ата минута Стефано Сорентино трябваше да спира Кесие. Игуаин, Сусо и Бонавентура бяха доста активни, а италианецът пропусна няколко шанса. Един път вратарят на "летящите магаренца" спаси, а след това националът на "Скуадра адзура" прати топката над гредата от два метра.
В 27-ата минута едно центриране попадна в Сусо, който върна топката назад към Игуаин и деветката на "червено-черните" вкара за 1:0. Таранът удвои в 35-ата минута, когато беше изведен от Сусо зад защитата. Голът беше негов четвърти в калчото през този сезон и осми в последните седем мача срещу Киево и общо 115-и в Серия "А".
До края на първата част "росонерите" държаха инициативата, но в последните секунди Валтер Бирса беше близо до гол, но топката излезе извън очертанията на вратата, пазена от Донарума.
Удар на Иняцио Абате беше спасен от Сорентино в 50-ата минута, но шест минути по-късно Бонавентура вкара третия гол в мача и своя трети в шампионата. Той получи топката от Сусо, след което пое коженото кълбо и стреля силно с левия крак от 18 метра, а тя спря в мрежата. Това бе пети гол за Милан, който е реализиран извън наказателното поле от началото на кампанията.
Гостите бързо върнаха един гол. Опитният Пелесиер се възползва от грешка на Сапата и Кесие, като с хубав изстрел матира Донарума. Това бе негов първи гол за сезона в калчото, като той стана най-възрастният футболист - 39 години, който има попадение в топ пет на първенствата в Европа през сезон 2018/2019 г.
Сусо пропусна в 73-ата минута да се разпише, а малко преди края след дълго подаване на Игуаин обърна глезена и беше заменен принудително от Кастийехо. Аржентинецът майсторски изведе Чалханоглу зад защитата, като турчинът вкара, но попадението му беше отменено, тъй като той беше в положение на засада. "Росонерите" записаха 25-и успех от 33 мача срещу Киево, като веронци имат само два успеха. Отборът от Верона записват най-слабия си старт на сезона в калчото, като остана на последно място с пасив от минус една точка.
Милан излиза срещу Интер на 21 октомври, докато "жълтите" приемат Аталанта, срещу който ще търсят първа победа.