Спартак (М) се добра до победа срещу Енисей в 93-ата минута, Занев с асистенция (видео)

Тимът на Спартак (Москва) победи драматично с 3:2 като гост Енисей в мач от 10-ия кръг на руската Премиер Лига. Столичани измъкнаха трите точки с победен гол в третата минута на добавеното време на резервата Артьом Тимофеев. Ивелин Попов остана на скамейката на резервите на Спартак през целия мач, а Петър Занев бе в стартовия състав на Енисей, остана на терена до края и получи жълт картон, но се отличи и с асистенция.

Всичките пет гола бяха отбелязани през второто полувреме, като гостите от Спартак първи поразиха противниковата врата - с попадение на 18-годишния Михаил Игнатов в 47-ата минута. Той бе точен с глава след центриране от ъглов удар. Само 4 минути по-късно Раде Дугалич изравни, а след това двата тима си размениха по един гол от дузпа. Дугалич също порази целта с глава след центриране от корнер, а асистенцията бе дело на Занев. Зе Луиш не сгреши от бялата точка за Спартак в 59-ата минута, а в 69-ата Валерий Кичин бе точен за 2:2, пак от 11-метров наказателен удар. Двубоят вървеше към равенство, но в 93-ата минута Тимофеев с добавка с глава донесе победата на отбора си след изстрел от фаул и намеса на вратаря Михаил Филипов.

Попето и компания са четвърти в класирането с 18 точки, а Занев и Енисей заемат последната 16-а позиция с 5 точки, след като днес претърпяха седмо поражение.