Етър се справи с Витоша и вече мисли за първата шестица (видео)

Отборът на Етър победи с 1:0 Витоша (Бистрица) в мач от 11-ия кръг на Първа лига. Двата тима не направиха най-вълнуващия мач, но все пак домакините бяха по-активният тим през целия двубой и заслужено стигнаха до успеха. Победата дойде в 77-ата минута, като автор на попадението бе Даниел Младенов с глава.

През първата част двата тима рядко застрашаваха вратарите и логично попадения на паднаха. Домакините пробваха на няколко пъти далечни удари, като в повечето случаи шутовете не бяха точни. Единствено Аласана Мане намери рамката на вратата, но Християн Василев бе на мястото си. Гостите от своя страна се опитаха да заплашат Христо Иванов с удар на Четин Садула, но Артьом Артунин блокира топката в корнер.

През втората част Етър продължи да е по-активният тим, но положенията пред Василев отново не бяха особено много. От друга страна в средата на полувремето Витоша имаше чиста стуация за попадение, но Стефан Христов не успя да намери вратата от добра позиция по диагонал. Едва в края на мача домакините вдигнаха оборотите и застрашиха по-опасно вратата на Витоша. Велько Батрович стреля над гредата от чиста ситуация, но в 77-ата минута търновци стигнаха до успеха. Димо Атанасов центрира много елегантно към Младенов, който се отскубна от персоналния си пазач в този случай и с глава прати топката във вратата. До края на мача не се стигна до ново попадение и Етър се поздрави с успеха.

По този начин Етър записа пети пореден мач без загуба в Първа лига и вече е само на две точки от първата шестица на шампионата. Играчите на Красимир Балъков са на осма позиция с 15 точки, а шестият Ботев е със 17. Витоша от своя страна е е девети с 13.

ЕТЪР  - ВИТОША 1:0
1:0 Младенов (77)

Етър: Иванов, Василев, Артюнин, Гълъбов, Атанасов, Сърмов, Колев, Мане, Руменов, Младенов, Боджадж.

Витоша Бистрица: Василев, Гьонов, Милчев, Купенов, Цанков, Котев, Узунов, Садула, Вълчанов, Христов, Милев.