Лудогорец прегази Ботев, Кешерю премина като ураган през Враца (видео+галерия)

Лудогорец разби като гост Ботев (Враца) с 4:1 в мач от 11-ия кръг на Първа лига. Първото попадение реализира Джоди Лукоки в десетата минута. В 20-ата минута Клаудиу Кешерю вкара втори гол и донесе комфортен аванс на "орлите". Головата фиеста за "орлите" продължи в 39-ата минута с нов гол на Кешерю. Две минути преди края на първата част доминантът в Първа лига вкара четвърто попадение. Кешерю записа хеттрик за 0:4. В 53-ата минута Валери Домовчийски намали на 1:4.
За българския шампион участие нe взе Козмин Моци, който изтърпява наказание за натрупани картони. Сред титулярите за врачани се завърна Валери Божинов.
Лудогорец имаше тотално надмощие през целия двубой, а над всички беше Кешерю, който реализира хеттрик, и излезе начело при голмайсторите в Първа лига с осем попадения. Победата с 4:1 бе най-малкото, с което врачани се разминаха, тъй като възпитаниците на Пауло Аутуори пропуснаха поне 4-5 пъти сами срещу вратаря. След днешния успех "орлите" вече се намират на първо място във временното класиране преди мача на Левски със Славия.
Българският шампион поведе в десетата минута. Вандерсон изведе Лукоки сам срещу вратаря, но бързоногото крило шутира право в стража Костов, който изби. При добавката холандецът опъна мрежата от малък ъгъл - 0:1!

В 20-ата минута Лудогорец взе комфортен аванс. Вандерсон намери прецизно набралия отдясно скорост Лукоки. Той подаде без подготовка към Марселиньо. Бразилецът върна към Кешерю, който прониза Костов - 0:2!

"Орлите" можеха да си решат мача, но след второто попадение Марселиньо пропусна на два пъти сам срещу вратаря само в рамките на две минути.
В 28-ата минута Вандерсон отправи топовен изстрел, но вратарят на врачани реагира светкавично и изби в корнер.
Масираният натиск на Лудогорец даде за трети път резултат в 39-ата минута. Кешерю изведе Лукоки отдясно. Крилото върна жеста на своя съотборник, като румънският голаджия заби топката безпощадно в горния ъгъл - 0:3!
В 43-ата минута Кешерю оформи своя хеттрик с удар от въздуха, след асистенция на Лукоки - 0:4!

Втората част стартира с голово положение пред вратата на домакините. Влезлият на почивката Лукаш Саша имаше добра възможност да се разпише, но шутира право в обсега на вратаря на Ботев.

В 53-ата минута врачани върнаха едно попадение с първата си смислена атака до този момент. Петър Атанасов центрира към Домовчийски, който забоде кълбото в мрежата с глава - 1:4!
Оттук до края на срещата на терена имаше един тим - този на гостите от Разград.

В 63-ата минута Кешерю пропусна да запише чътвърти гол на сметката си. Лукаш Саша се пусна по крилото и върна към своя съотборник. Голмайсторът на "орлите" обаче не успя да засече от няколко метра.
Минута по-късно и Марселиньо се отличи със сериозен пропуск.

В 70-ата минута Густаво Кампаняро реши да не остава по-назад и повтори упражнението. Бразилецът шутира от чиста позиция, но Костов демонстрира класа и изби в корнер.

В 74-ата минута Вандерсон направи пореден пропуск. Този път техниката на бразилеца му изневери и той шутира в аут от чиста позиция, след хубав пас от страна на Натанаел.
В минутите до края мачът се доиграваше и на терена не се случи нищо интересно.

БОТЕВ ВРАЦА - ЛУДОГОРЕЦ 1:4