Баскетбол

Балкан с феноменален обрат в Пловдив на старта в НБЛ

06 октомври 2018 | 20:27 - Обновена

Отборът на Балкан (Ботевград) записа драматична, но заслужена победа в първия си двубой от сезон 2018/19 в Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при визитата си на Академик Бултекс (Пловдив) с 86:85 (17:31; 23:31; 23:13; 23:10).

Микаел Хопкинс беше над всички в тази среща и приключи с „дабъл-дабъл“ за победителите – 38 точки и 14 борби, а Брендън Браун и Венцислав Петков добавиха съответно по 16 и 15 точки.

Дешон Найт отбеляза 30 точки за пловдивчани, а Васил Бачев завърши с 25 точки.

Мачът започна с размяна на по една успешна атака към двата коша, но след това домакините от Пловдив поеха инициативата и малко след средата на периода „студентите“ вече имаха двуцифрен аванс – 21:7. Небойша Видич взе прекъсване в опит да върне Балкан в играта, но наставленията му не помогнаха и след първите десет минути гостите изоставаха със 17:31.

В началото на втората част пловдивчани продължиха да диктуват събитията на терена, като определено и късметът бе с тях в тези моменти, след като Секулов вкара почти невъзможна стрелба от тройката за 39:20. До почивката ситуацията не се промени особено, как ботевградчани така и не успяваха да намерят себе си, докато баскетболистите на Академик Бултекс 99 бяха безпощадни в нападение и напълно заслужено след 20 минути водеха с 22 точки – 62:40.

„Зелените“ от Ботевград показаха истинското си лице през второто полувреме, като още в началото на третата четвърт реализираха серия от 10:1, с която дадоха сериозна заявка за пълен обрат, а в средата на решителните десет минути интригата се завърна с пълна сила, след като Браун и Хопкинс се развихриха за 75:77. Логично щабът на Академик Бултекс 99 взе прекъсване, но и това не помогна на домакините, а 1:47 минути преди сирената чудото за гостите бе налице – кош на Мулалич и Балкан поведе – 84:83.

В оставащото време се разрази истинска битка за всеки сантиметър от терена, като този път спортното щастие споходи ботевградчани, след като  при оставащи 2 секунди Виткович пропусна два наказателни удара и победата замина за Ботевград – 86:85 в полза на Балкан.