Рилски спортист се разправи с Черно море на старта на сезона

Отборът на Рилски спортист (Самоков) стартира с победа сезон 2018/19 в Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Черно море Тича (Варна) с 86:61 (18:12; 24:20; 22:12; 22:17).

Дерек Райт беше най-резултатен за победителите – 16 точки, а Димитър Маринчешки и Мирослав Васов добавиха съответно по 11 и 10 точки.

Цветомир Куртев вкара 15 точки за „моряците“, а Мартин Коцев приключи с „дабъл-дабъл“ – 14 точки и 10 борби.

Първото полувреме на мача в Самоков премина сравнително равностойно, но въпреки това, възпитаниците на Людмил Хаджисотиров използваха много по-добре шансовете си и след първите две части Рилски спортист водеше заслужено с двуцифрен аванс – 42:32.

Самоковци нанесоха своя решителен удар през третия период, когато контролираха напълно ситуацията на терена и увелчиха с още десет точки разликата в своя полза – 64:44, като в заключителните десет минути домакините не позволиха изненади и се поздравиха със заслужена победа на старта на сезон 2018/19 в НБЛ – 86:61.