Хъдърсфийлд с малка стъпка нагоре

Хъдърсфийлд се откъсна от дъното на класирането, но с малко. Тимът на Дейвид Вагнер спечели точка при гостуването на Бърнли, като двубоят завърши 1:1. Сам Воукс откри резултата в полза на домакините в 20-ата минута, а Кристофер Шиндлер изравни в 66-ата. Така “териерите”, които нямат победа в първенството от началото на сезона, спечелиха трета точка.

Гостите имаха предимство и владееха топката в големи периоди на “Търф Мор”, но не се възползваха от това. Те имаха някои положения в началото, но Сам Воукс се разписа във втори пореден мач и откри резултата след 20 минути игра. След почивката Хъдърсфийлд продължи да е по-активният отбор, но чак в средата на полувремето успя да изравни. Тогава Шиндлер с глава прати топката в мрежата.

БЪРНЛИ - ХЪДЪРСФИЙЛД 1:1
1:0 - Воукс (20)
1:1 - Шиндлер (66)