Борнемут излезе зад Челси след разгром над Уотфорд

Борнемут излезе на пето място във временното класиране след разгром с 4:0 над Уотфорд като гост. Дейвид Брукс (14'), Джошуa Кинг (33'-дузпа, 45') и Калъм Уилсън (47)  се разписаха за "черешките", които бяха улеснени от факта, че в 32-рата минута Кристиан Кабаселе бе изгонен. Това е най-голямата победа на Борнемут като гост в Премиър лийг.

В състава на "стършелите" Кико Фемения замени контузения Марк Наваро. Еди Хауи пък заложи на същите титуляри, които започнаха при победата над Кристъл Палас в предишния кръг.

Гостите решиха всичко в този двубой още до почивката. Още в 14-ата минута Дейвид Брукс даде преднина на "черешките". Кинг проби отляво и и продължи към Уилсън, чийто удар бе избит от Фостър, но Брукс направи добавка на празна врата.

В 32-рата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Кристиан Кабаселе получи втори жълт картон заради това, че повали в наказателното поле Кинг. Борнемът пък получи дузпа, която бе реализирана от Джошуа Кинг. Именно той довърши Уотфорд с трети гол в самия край на първото полувреме. Този път нападателят засече с глава центриране на Уилсън.

Две минути след подновяването на играта Калъм Уилсън оформи крайния резултат, засичайки отблизо центриране на Фрейзър.

Борнемут вече има 16 точки, докато Уотфорд е с една по-малко.