Камбуров наказа Локо (Пд) и подивя от радост (видео)

Отборът на Берое измъкна ценна победа в последните минути срещу борбения Локомотив (Пловдив). Заралии се наложиха с 1:0, а попадението реализира бившия капитан на “смърфовете” Мартин Камбуров в 87-ата минута. Нападателят се възползва от добро центриране на Рубен Бригидо, при което Борислав Цонев отклони топката към голмайстора. Камбуров изрази бурно радостта си при гола във вратата на пловдивчани, а реакцията му очевидно бе продиктувана от това, че напусна "Лаута" след скандал с президента Христо Крушарски. Гол на гостите пък бе отменен заради фаул в атака на Димитър Везалов.
Срещата започна по-силно за отбора домакин, който упражни натиск и се установи трайно в половината на пловдивчани. В 22-ата минута наставникът на Локо (Пд) Бруно Акрапович прибегна до тактическа смяна. Парвизджон Умарбаев бе заменен от Димитър Илиев в средата на терена. В 25-ата минута заралии достигнаха до удар на Рубен Бригидо, който премина над напречната греда.
В 32-ата минута далечен изстрел на Иван Минчев бе блокиран от защитник в черно-бяло. И в следващите минути футболистите на Александър Томаш изглеждаха по-активният отбор в предни позиции, но добри изяви в защита на Димитър Везалов и Асен Георгиев на втория етаж предотвратиха опасностите пред Мартин Луков.
Въпреки непрестанните опити на домакините да отбележат, двата тима се оттеглиха на почивка при нулев резултат. В 49-ата минута изстрел на Иван Минчев с глава прелетя над напречната греда.
В 58-ата минута гол на Асен Георгиев бе отменен заради фаул в атака на Димитър Везалов. Защитникът надскочи бранител на Берое и подаде с глава към своя съотборник, който вкара красив гол със задна ножица във вратата на Перниш.
В 71-ата минута Димитър Илиев стреля с глава след центриране на Бирсент Карагарен от ъглов удар, но ударът му не намери очертанията на вратата зад Душан Перниш. В последните минути на двубоя двата тима намалиха значително оборотите и не достигаха до чисти голови положения пред противниковата врата. В 85-ата минута Карагарен изведе Анте Аралица зад защитата на домакините, но хърватинът се забави и изстрелът му бе блокиран от защитник в зелено.

В 87-ата минута Берое достигна до гол чрез Мартин Камбуров. Нападателят наказа бившия си отбор с изстрел с глава, който не остави никакви шансове на Луков за намеса. Камбуров показа класата си в наказателното поле след центриране отляво на Рубен Бригидо, при което Цонев отклони с глава към останалия непокрит на втора греда Камбуров.
При гола си нападателят изрази бурно радостта си, насочена към президента на "смърфовете" Христо Крушарски, заради когото напусна "Лаута" със скандал. Това бе и последното положение пред една от двете врати и заралии спечелиха ценни три точки.

БЕРОЕ - ЛОКОМОТИВ (ПД) 1:0
1:0 Камбуров (87)

Берое: Душан Перниш, Александър Александров, Иван Бандаловски, Александър Василев, Георги Ангелов, Камен Хаджиев, Рубен Бригидо, Иван Минчев, Вандерон Виана, Мартин Камбуров, Борислав Цонев
Наставник: Александър Томаш

Локомотив (Пловдив): Мартин Луков, Йосип Томашевич, Асен Георгиев, Димитър Везалов, Милош Петрович, Игор Банович, Янко Ангелов, Парвиз Умарбаев, Абделхаким Буна, Бирсен Карагарен, Анте Аралица
Наставник: Бруно Акрапович