Евертън се справи с десетима от Лестър за втора поредна победа

Евертън постигна втора поредна победа в Премиър лийг, след като надделя с 2:1 над Лестър на "Кинг Пауър Стейдиъм", благодарение на което се изравни по точки с днешния си съперник. Ричарлисон изведе "карамелите" напред още в седмата минута, но Рикардо Перейра (40') изравни преди почивката. В 63-тата минута Лестър остана с човек по-малко, след като Уес Морган бе изгонен за втори път в последните си три мача във Висшата лига.

Клоп Пюел заложи на същите 11, които стартираха при победата над Нюкасъл преди седмица.

Голямата новина в състава на "карамелите" бе, че Бернард започна за първи път като титуляр в Премиър лийг. Ричарлисон водеше атаката на гостите.

Именно тази бразилска двойка бе в центъра на събитията в седмата минута, когато Бернар  финтира и центрира коварно, Шмайхел боксира, но топката стигна Ричарлисон, който нямаше проблем да завърши на далечната греда. Само две минути след това Сигурдсон бе близо до това да удвои след центриране на голмайстора на първия гол, но Морган го изпревари и изчисти в корнер.

Постепенно домакините заиграха по-добре и в 36-ата минута Варди пропусна добра възможност да изравни. Това обаче се случи в 40-ата минута, когато "лисиците" организираха мълниеносна контра. Ихеаначо се измъкна от Гай и намери Рикардо Перейра. Португалецът, който днес празнува рожден ден, се справи с Кени и стреля под плонжа на Пикфорд - 1:1. Само две минути след това стражът на Евертън спаси удар с глава на Варди.

В 63-тата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Морган получи пресилен втори жълт картон за нарушение срещу Ричарлисон.

Евертън се възползва от това и стигна до победата в 77-ата минута след страхотен удар на Гилфи Сигурдсон от около 25 метра. Това бе гол №50 за исландеца в Премиър лийг.

В добавеното време Амарти пропусна много добра възможност да донесе точката на "лисиците", но стреля с глава встрани от вратата.

Лестър и Евертън заемат съответно девето и десето място с актив от 12 точки.