Още една победа и Шалке 04 вече може да си отдъхне

С трети пореден успех в рамките на седмица Шалке 04 доказа, че кризата е преодоляна. Днес “миньорите” надвиха Фортуна (Дюселдорф) с 2:0 като гости в среща от 7-ия кръг на Бундеслигата и ще посрещнат спокойно паузата в първенствата. Уестън Маккени (48’) и Гуидо Бургщалер (53’) нанесоха решителния удар в рамките на пет минути в началото на второто полувреме.

Шалке беше в кошмарна серия от пет поредни загуби в германския елит, но в миналия кръг надигра Майнц 05 с 1:0. Последва и 1:0 над Локомотив (Москва) в Шампионската лига през седмицата, за да дойде и днешният триумф. Интересното е, че голът в руската столица беше вкаран от същия този Маккени, който откри резултата в Дюселдорф днес.

Фортуна има само един успех и остава на крачка от дъното, като е в поредица от три загуби.