Рекорден Ювентус мачка, Роналдо с красив гол (видео)

Италианският шампион Ювентус продължава своя поход към рекордното осмо поредно Скудето.  "Бианконерите" надвиха с 2:0 Удинезе в мач от 8-ия кръг на калчото, като продължават да нямат загубена точка. Родриго Бентанкур (33) и Кристиано Роналдо (37) бяха точни за Старата госпожа.
Рекордьорът по титли на Апенините за четвърти път в историята си спечели първите осем мача от калчото, като досега го бяха правили само пет състава - Ювентус 1930/31 г., Ювентус 1985/86 г., Ювентус 2005/06, Рома 2013/14 г., и Наполи 2017/18 г.,

Така тимът на Масимилиано Алегри записа 10 поредни победи от началото на сезона - осем за първенство и две в Шампионската лига, което е най-добрият старт за легендарния клуб в почти 121-годишнината му история. Специалистът изравни легендата Джовани Трапатони, който през 1985/86 година започна с осем успеха в калчото начело на Юве. Този отбор на "бианконерите" пък е само на успех от най-доброто постижение на клуба в първенството. През сезон 2005/2006 г. воденият от Фабио Капело състав започна с девет поредни победи. Грандът от Торино, който се цели в пети пореден дубъл и исторически требъл с мечтаната Шампионска лига, приема Дженоа след паузата.

Ювентус продължава да бъде единственият отбор в Европа от водещите първенства, който няма поражение далеч от своя стадион през 2018 година. От 18 мача във всички турнири "зебрите" имат 15 победи и три равенства.
38 Ювентус мина и през Удинезе, Роналдо вкара нов гол

На "Дачия Арена" гостите бяха водени от своята звезда Кристиано Роналдо, който изтърпя наказание в Шампионската лига при успеха с 3:0 над Йънг Бойс", и се завърна от първата минута. Той си партнираше в атака с Марио Манджукич и Пауло Дибала.

Блес Матюиди, Родриго Бентнакур и Миралем Пянич бяха халфовете в схема 4-3-3, а пред вратаря Войсчех Шчесни действаха Жоао Кансело, Леонардо Бонучи, Джорджо Киелини и Алекс Сандро.

На вратата на Удинезе застана Симоне Скуфет, а пред него действаха трима в отбрана, съставена от Брам Нуйтинк, Уилям Троост-Еконг и Самир. В средата на терена наставникът Хулио Веласкес бе заложил на квартета Валон Бехрами, Роландо Мандрагора, Секо Фофана и Йенс Ларсен, докато в предни позиции Антонин Барак, Родриго де Паул и Кевин Лазаня имаха тежката задача да търсят гола във вратата шампионите.

Под дъжда във Фриули гостите стартираха веднага в атака. Гостите не създаваха много чисти положения, но бяха изцяло в половината на домакините, които изпитваха трудности да контраатакуват.
Роналдо пробва два удара, а Кансело отново беше много активен по фланга. Именно след негово центриране Юве взе аванс в 33-ата минута. Уругвайският халф Бентанкур засече с глава, изпреварвайки Кристиано, и отбеляза своето първо попадение за тима от Торино.
Вратарят Скуфет с фантастично спасяване изби в корнер в 36-ата минута. Той парира удар от два метра на Манджукич, който не вярваше на очите си. Секунди по-късно хърватинът се пребори за една топка, като върна топката към Роналдо, а той с мощен удар с левия крак, вкара четвъртото си попадение за Старата госпожа.

В края на първата част Барак стреля силно от от 25 метра и удари гредата на гостите, които се прибраха с  преднина от два гола на почивка.

След паузата Емре Джан започна вместо Матюди, а второто полувреме Удинезе тръгна по-смело, но класата между двата тима е прекалено голяма на този етап. Алекс Сандро изби от голлинията в 50-ата минута, а хубава персонална атака на Дибала завърши с много лошо изпълнение в аут. Роналдо пропиля добра възможност, а изстрел на резервата Федерико Бернардески беше избит от Скуфет. Кристиано пропусна ново положение, като негов удар беше избит на голлинията от Скуфет, а пет минути преди края Кансело нацели горната греда, като вратарят първо чукна топката. Ювентус обаче без проблем записа пореден успех, като с актив от 24 точки води с девет пред Наполи, който има мач по-малко. "Фриуланите" пък останаха 15-и с атив от 8 точки, след като записаха трета поредна загуба.
Успехът беше под номер 60 за Юве срещу Удинезе, който остана с 12 победи срещу шампоните от 85 мача, но без такава във "Фриули" от 2010 година, като в този период записа шест поражения и три равенства.