Монтана с трудна победа на “Енергетик”, дръпна на Арда

Отборът на Монтана записа трудна, но много ценна победа с 1:0 като гост на Ботев (Гълъбово) в двубой от X кръг на Втора професионална лига. Единственото попадение на стадион “Енергетик” реализира Владимир Айтов в 83-ата минута.

Ироничното в случая е, че голмайсторът за тима от “Огоста” първоначално не бе вписан в стартовия състав на “сините”. Травмата, която Стефан Цонков получи непосредствено преди първия съдийски сигнал обаче, му позволи не само да започне като титуляр, но и да се превърне в герой за своя тим.

С победата Феро и компания, които играха повече от 20 минути с човек по-малко заради червения картон на вратаря Ивайло Василев, събраха 20 точки в актива си и еднолично заеха второто място в класирането, възползвайки се от изненадващата загуба на Арда (Кърджали) с 0:1 като домакин на Лудогорец. Ботев пък остана седми, с 14 точки на сметката си.