Пълна нула и нов шамар: Реал Мадрид не може да се съвземе (видео+галерия)

Отборът на Реал Мадрид претърпя поражение с 0:1 при гостуването си на Алавес в мач от осмия кръг на Примера. Ману Алехандро Гарсия донесе първа победа на баските над Реал на "Мендисороса" от далечната 1931 година. Момчетата на Юлен Лопетеги пък вече нямат реализиран гол почти седем часа футбол. Това е втори тежък удар за "лос бланкос" в рамките само на няколко дни след загубата в Шампионската лига от ЦСКА (Москва).
За първи път от началото сезона в Ла Лига Марко Асенсио остана на резервната скамейка, а на негово място се появи Дани Себайос, който получи офанзивни функции. Алваро Одриосола и Начо Фернандес замениха контузените Дани Карвахал и Марсело. Абелардо Фернандес разчиташе в атака на Джонатан Кайери, Джони Родригес и Ибай Гомес.
Европейският крал натисна здраво в началните минути. В четвъртата Бензема шутира от 18 метра, но не затрудни вратаря Фернандо Пачеко. Минута по-късно Себайос стреля много коварно от 20 метра към близкия ъгъл и стражът изби в корнер. При последвалото центриране Бейл се извиси, ала не успя да насочи точно и топката премина опасно покрай далечната греда.
В деветата Одриосола центрира великолепно към далечната греда, където Бензема скочи и стреля в рамките на вратата, където защитник изби от голлинията. В следващите минути баските се изнесоха малко по-напред и позволиха на своя вратар да си поеме въздух. В 21-ата Джони Родригес беше изведен зад "бялата" защита, но не съумя да овладее топката на границата на наказателното поле.
В 26-ата Тибо Куртоа "увисна" след центриране отляво, Кайери върна топката в малкото наказателно поле, където Рафаел Варан изпревари Джони. В 32-ата Одриосола направи ново силно включване отдясно, придружено с опасно центриране - мъничко не достигна на Бейл да играе с топката. Две минути по-късно уелсецът избяга от защитниците, но ударът с глава, който трябваше да нанесе, беше труден и мрежата на домакините оцеля.
В 38-ата Начо подаде към границата на наказателното за Себайос, който не успя да преодолее Виктор Лагуардия при чудесни предпоставки за опасност. Полувремето завърши без попадение, а в края на частта часовникът отчете шест часа без гол от футболист на Реал Мадрид.
На почивката Мариано Диас замени статичния Бензема. В 49-ата испанецът с доминикански корени направи поредица от финтове в наказателното поле, но прекали с техниката и точно когато изглеждаше, че се е освободил за удар - Лагуардия сложи крак и му отне. Минута по-късно Начо се засуети, но Тони Кроос се прибра и поправи грешката, избивайки току пред Ибай Гомес.
В 55-ата Каземиро нанесе тежък удар, който беше блокиран пред наказателното поле. В 59-ата Бейл центрира на скорост от въздуха към втората греда, където Мариано не съумя да шутира, а само игра с топката. В търсене на усилване на атаката в 62-ата Юлен Лопетеги пусна Асенсио, сменяйки Каземиро.
В 65-ата Лука Модрич хитро потърси Одриосола в наказателното поле, но бившият играч на Реал Сосиедад не намери вярното продължение. Минута по-късно бързакът Одриосола пусна топката между краката на Рубен Дуарте и последва спорна ситуация за дузпа, подмината от съдията. В 77-ата "синьо-белите" пропуснаха великолепна възможност за гол. Джони се стрелна по лявото крило и си изработи шанс за удар. Топката премина много опасно покрай далечната греда.
В 79-ата Бейл нанесе тежък удар от 28 метра, при който вратарят Пачеко не улови сигурно, но бързо поправи грешката си. В 80-ата Винисиус Жуниор смени Бейл навярно поради физическо неразположение на номер 11. В края на двубоя Реал обикаляше с топката около наказателното поле на съперника и играчите на Лопетеги не намираха нужната острота.
В 95-ата минута виторианци спечелиха корнер, от който се възползваха по най-добрия начин. Рубен Собрино скочи на точното място и стреля с глава, Куртоа изби, но топката отиде на главата на Ману Гарсия, който вкара отблизо въпреки усилията на Серхио Рамос. Така Алавес успя да спечели с 1:0 и да нагнети още напрежение в съблекалнята на кралския клуб.
След този мач Алавес се изравни по точки с Реал Мадрид и Барселона на върха, но каталунците са с мач по-малко. Едва за трети път в цялата си история "лос бланкос" не вкарват гол в четвърти пореден официален мач. Предтои пауза за националните отбори и Лопетеги ще има време да премисли нещата.