Италия

Каляри разтресе сериозно стола на Пипо Индзаги в Болоня (видео)

06 октомври 2018 | 18:09 - Обновена
Отборът на Каляри постигна важен домакински успех с 2:0 над изпадналия в криза тим на Болоня. Воденият от Филипо Индзаги отбор продължава да изпитва сериозни трудности през настоящата кампания в Серия “А”, като се свлече до 16-то място във временното класиране. Попаденията в срещата реализираха Жоао Педро в 22-ата минута и Леонардо Паволети в 68-ата.

Срещата започна по-силно за домакините от Сардиния, които упражниха домакински натиск. Удари на Николо Барела и Жоао Педро застрашиха стража на домакините Скорупски, който в крайна сметка капитулира в 22-ата минута, когато Кастро проби по левия фланг и центрира към Педро. Нападателят, останал непокрит в наказателното поле, реализира с глава от близка дистанция.
И през второто полувреме Каляри бе по-активният тим на терена. В 60-ата минута футболистите на Болоня погледнаха по-сериозно към противниковата врата, а Краньо трябваше да се намесва след изстрел на Наджи от далечна дистанция. Две минути по-късно Педро бе близо до втория си гол в срещата. Нападателят насочи топката добре към ъгъла на вратата, но Скорупски бе на висота и изби в ъглов удар. До втори гол за Каляри се стигна в 68-ата минута, а точен бе Леонардо Паволети.
Отново Кастро, както и през първото полувреме, проби по фланга и центрира добре към втора греда, където бяха останали непокрити Паволети и Жоао Педро. Италианският нападател се извиси и вкара във вратата на Скорупски с глава. До края на срещата домакините не допуснаха гол във вратата си и се поздравиха с ценен успех и нови три точки, които ги изведоха на 14-то място във временното класиране.

КАЛЯРИ - БОЛОНЯ 2:0
1:0 Педро (22)
2:0 Паволети (68)

Каляри: Краньо, Срна, Романя, Писакане, Падоин, Кастро, Брадарич, Барела, Йонита, Жоао Педро, Паволети
Болоня: Скорупски, Де Майо, Данило, Калабрези, Матиело, Сванберг, Наджи, Джемайли, Фалчинели, Сантандер, Дийкс