Евгени Александров и Локо (ГО) треснаха Литекс

Тимът на Локомотив (Горна Оряховица) изненада Литекс насред Ловеч в дербито от 10-ия кръг на Втора лига. "Железничарите" победиха с 1:0 и така записах трети пореден успех в шампионата, а вратарят Евгени Александров отново хвана решаваща дузпа. Единственото попадение беше дело на Мартин Николов, който стреля отдалеч, топката рикошира в противник и спря в мрежата на домакините в 60-ата минута.

През първото полувреме "оранжевите" бяха пълни господари на терена, но в 16-ата минута Добромир Бонев, който излезе сам срещу вратаря, се засуети и пропусна. В 33-ата минута домакините пропуснаха дузпа, след като удар от бялата точка на Илиян Капитанов беше спасен от Евгени Александров. Бившият страж на Литекс отрази втора дузпа тази седмица. Както е известно, той беше в основата на победата на "железничарите" срещу Струмска слава (1:0), когато спаси дузпа в 89-ата минута на Любомир Танев.

Човек от щаба на гостите пък беше изгонен от рефера Валентин Станчев след протестите за дузпата.

Втората част започна подобно на първата, но в 60-ата минута изненадващо гостите поведоха. Мартин Николов стреля силно от над 30 метра, последва рикошет в играч на Литекс и топката спря в мрежата на ловчанлии. Литекс натисна, но без да има много чисти положения и така не успя да стигне до изравнително попадение във вратата на Йорданов.

Литекс спря серията си от пет мача без загуба, като остана с актив от 14 точки на шесто място. След третата поредна победа Локо (ГО) също има 14 точки, заемайки осмо място.

ЛИТЕКС - ЛОКО (ГО) 0:1
0:1 Николов (60)