Арда се сгромоляса насред Кърджали

Един от основните кандидати за влизане в Първа лига Арда (Кърджали) допусна сензационна загуба с 0:1 от Лудогорец 2 в мач от 10-ия кръг. На "Арена Арда" домакините имаха тотален превес, но пропуснаха доста положения и записаха първо поражение под ръководството на Стойчо Стоев в шампионата. Единственото попадение беше дело на 18-годишния Илкер Будинов в 42-ата минута.

Така Арда спря серията си от четири поредни мача без загуба и без допуснат гол, като остана с актив от 17 точки. Последният до този кръг в класирането състав на Радослав Здравков пък записа едва втора победа в тази кампания, като с актив от 9 точки се изкачи на 14-то място.

Наставникът Стойчо Стоев направи само една промяна в стартовите 11 от равенството 0:0 срещу Монтана. Георги Андонов замени Борислав Стойчев. "Сините" от първата минута взеха инициативата, но множеството пропуски попречиха на домакините да поведат. Удар на Венцислав Будинов в 27-ата минута мина над гредата, а неочаквано "орлите" поведоха преди края на първата част.

Младокът Илкер Будинов беше точен в 42-ата минута, който отбеляза първия си гол в професионалния футбол. Това беше и първото попадение във вратата на Арда под ръководството на Стоев в първенството, чийто състав беше запазил вратата си суха 402 минути.

Изстрели на Димитър Законов и Димитър Макриев бяха спасени от Даниел Наумов в началото на втората част. Голмайсторът Макриев удари гредата в 85-ата минута, а три минути след това Димитър Илиев от гостите беше изгонен от рефера, но въпреки това Арда записа първа загуба сред професионалистите през тази кампания.

Талантите на Лудогорец, сред които бяха 5-6 футболисти до 18 години, записаха много престижен успех. Хубавата новина за ръководството на "орлите" е, че добрата работа в школата започва да дава резултати. Клубът заслужава и поздравления, че въпреки негативните резултати, продължава да налага обещаващите си играчи във Втора лига, след като в представителния тим на този етап играят класни чужденци. Вторият тим имаше имаше пет поражения и три равенства, но от началото на сезона се налагат само играчите от школата, сред които доста нямат 18-19 години.

Тимът на Стоев остана на трето място на седем точки от лидера Царско село, който е с актив от 24 точки, но има и мач по-малко срещу ЦСКА 1948. При успех на "червените", играчите на Петко Петков също ще изпреварят Арда. Вторият Монтана вече има 20 точки, като взе аванс от три точки пред тима от Кърджали.

АРДА - ЛУДОГОРЕЦ ІІ 0:1
0:1 Будинов (42)