ЦСКА-София громи пред празни трибуни, рефер "удари рамо" на "червените" (видео+галерия)

ЦСКА-София разгроми с 3:0 Септември в мач от 11-ия кръг на Първа лига, който се игра пред около 300-400 зрители на Националния стадион "Васил Левски". Резултата откри Мауридес от дузпа в 37-ата минута, в 64-ата Тиаго удвои, а в заключителните секунди на двубоя Манолев оформи крайния резултат.

Успехът обаче не дойде толкова лесно, тъй като през първата част домакините, за които това бе осма поредна загуба в първенството, бяха напълно равностойни и при повече късмет дори можеха да вкарат първи, но реферът Георги Давидов ги ощети сериозно.

В 28-ата минута той подмина дузпа за нарушение срещу Байду, а само 9 минути по-късно показа, че критерият му спрямо двата отбора не е еднакъв и отсъди 11-метров наказателен удар за ЦСКА-София, след когото червените откриха резултата.

Иначе наставникът на гостите Нестор ел Маестро извърши три промени в състава в сравнение с този, който излезе в предишния кръг срещу Левски. На пейката останаха Борис Секулич, Кристиян Малинов и Кирил Десподов за сметка на Стивън Перейра, Жанио Бикел и Жоржиньо.

86 Септември (София) - ЦСКА-София

Срещата започна със скоростна атака на домакините, когато в 54-ата сикунда Байду проби отляво и стреля силно, но в аут. ЦСКА-София отговори с опасен удар на Мауридес в 5-ата минута. Бразилецът засече топката с глава след центриране от корнер на Тиаго, но прати топката покрай лявата греда. В 10-ата минута червените отново застрашиха вратата на домакините. Жоржиньо измъкна топката между трима футболисти на Септември, последва пас към Джеси, който се освободи от бранител и отправи бомбен шут от 20 метра, но Георгиев спаси.

В 28-ата минута Септември организира най-опасната атака в мача до този момент. Будинов се откъсна отдясно и пусна успоредно по земя към Байду, който беше изпреварил Перейра. Защитникът на червените блъсна своя опонент с лакът в гърба и домакините поискаха дузпа, но реферът Георги Давидов остана безмълвен и сбърка.

В 37-ата минута обаче съдията не се поколеба да отсъди дузпа в полза на ЦСКА-София. При безобидно центриране в наказателното поле Стоянов бутна в гърба Мауридес. Давидов моментално посочи бялата точка и потърпевшият реализира с шут в средата на вратата.

Така Давидов ощети сериозно Септември, защото ако нарушението на Мауридес може да се тълкува като дузпа, то по същия начин трябваше да се постъпи и в 28-ата минута срещу Байду.

Секунди по-късно Септември можеше да изравни, когато Гади стреля с глава, но Черниаускас прояви отличен рефлекс и изби на голлинията.

През втората част на терена имаше само един отбор и това бе този на ЦСКА-София. Пет минути след почивката гостите получиха добра възможност да реализират за втори път. Тиаго шутира от фаул под стената, но Георгиев улови.

В 62-ата минута добър самостоятелен пробив на Джеси отдясно завърши с бомбен шут, но над вратата. Секунди по-късно същото стори и Жоржиньо, но с тази разлика, че изстрелът му бе далеч по-неточен.

Натискът на червените в този етап на мача даде резултат и в 64-ата минута те вкараха втори гол. Резервата Али Соу пусна към Тиаго през краката на централните бранители на Септември и португалецът вкара с шут по земя от 16 метра в долния десен ъгъл.

В 70-ата минута резултатът съвсем спокойно можеше да набъбне на 3:0, когато Жоржиньо изведе Али Соу сам срещу вратаря, но нападателят шутира в аут.

В 82-ата минута Септември пропусна отлична възможност да се върне в мача, когато Стоичков подаде на непокрития Будинов, но таранът стреля високо над напречтата греда от 7-8 метра.

Така се стигна до заключителните секунди на двубоя, в които Галчев фаулира играч на гостите, а резервата Манолев оформи крайното 3:0 след страхотен изстрел от фаул.

СЕПТЕМВРИ - ЦСКА-СОФИЯ 0:3