Стуани заби още два гола, но това не стигна на Жирона (видео)

Намиращият се в отлична форма Кристиан Стуани вкара нови два гола за Жирона, но отборът му загуби с 2:3 от Ейбар у дома в среща от 8-ия кръг на Примера дивисион. По-рано през сезона каталунците направиха 2:2 с Барселона на “Камп Ноу”, но днес нямаха този шанс и инкасираха трето поражение. Иначе Стуани вече има осем гола от осем мача и е начело в листата на реализаторите.

Много работа имаха съдиите, които на няколко пъти включваха системата ВАР. Първо това се случи още в 12-ата минута и благодарение на нея главният арбитър Едуардо Прието отсъди дузпа за гостите, която Шарлиз реализира.

След това попадение на Жирона беше отменено заради засада, като само това спаси от резил вратаря Марко Дмитрович, който комично не успя да хване видимо лесна топка.

В 40-ата минута Стуани изравни с глава, а в 42-ата вкара още веднъж. Втората ситуация беше щателна разглеждана от ВАР и в крайна сметка беше зачетено попадението на уругваеца за 2:1.

В последната атака за полувремето обаче Анаиц Арбийя изравни за 2:2, а след почивката Серхи Енрик донесе успеха за Ейбар след параболичен удар с глава.

Играта беше много груба и реферът показа девет жълти картона.