Две български двойки достигнаха до полуфиналите на международния турнир в София

Две български двойки достигнаха до полуфиналите на международния турнир по бадминтон в зала "Европа" в София. На двойки мъже Иван Русев и Алекс Влаар победиха вторите поставени Филип Биркер и Доминик Стипсиц (Австрия) с 22:20, 21:12 за 29 минути и по-късно днес в спор за място на финала ще играят срещу номер 4 Васанта Кумар Раганатха и Ашит Сурия (Индия). На смесени двойки Мария Мицова и Алекс Влаар, трети поставени, елиминираха на четвъртфиналите холандците Бриан Васинк и Шариса Куипер с 21:12, 21:7 за 22 минути. Следващите им съперници са Стаматис Цигирдакис и Елени Мутевелиду от Гърция.

21-годишната Мария Мицова, която е номер 1 на сингъл, отпадна на четвъртфиналите след загуба в оспорван мач от седмата в схемата Акарши Кашиап (Индия) с 15:21, 21:14, 19:21 за час игра. В първия сет до средата се игра равностойно, след което индийката поведе с 15:12 и 20:13. Във втората част Мария Мицова доминираше, взе аванс от 11:2 и 16:4, след което изравни резултата. Българката водеше до 15:14 в третия гейм, след което съперничката й обърна - 16:15. Играта продължи точка за точка до последно, но Кашиап успя да удържи при 20:19 и да затвори мача с 21:19.

При мъжете номер 8 Димитър Янакиев победи на четвъртфиналите четвъртия в схемата Анди Цай (Швеция) с 21:19, 21:19 за 40 минути, но се отказа преди полуфиналния си мач срещу номер 2 Кирило Леонов (Украйна) заради болки в ръката.

На двойки жени Михаела Чолакова и Ева Тонева загубиха на четвъртфиналите от водачките в схемата Силвия Гарино и Лиса Иверсен (Италия) с 14:21, 16:21 за 20 минути. Поставените под номер 1 на двойки мъже Пейо Бойчинов и Иван Панев също отпаднаха от турнира, след като допуснаха поражение от Бруно Карвальо и Томаш Неро (Португалия) с 21:19, 16:21, 12:21 за 45 минути. Полуфиналите във всичките пет дисциплини започват в 16.00 часа, а финалите са в неделя.