Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Стефан Велков с 90 минути при класическа победа на Ден Бош

Капитанът на младежкия ни национален отбор Стефан Велков игра пълни 90 минути при победата на неговия Ден Бош с 3:0 като гост на Маастрихт в мач от осмия кръг на Ерестедвизие. Българинът бе стабилен в отбрана и не допусна много опасности за гол пред вратаря Воутер ван дер Стеен.

Ден Бош си свърши работата още през първата част, когато вече водеше с 2:0. Стефано Белтраме откри в 25-ата минута, а Свен Блумел удвои малко преди почивката. През втората част Рауно Сапинен вкара и трети гол, с което оформи и крайния резултат.

В класирането Велков и компания заемат девета позиция с актив от 13 точки, което е на шест от лидера Алмере Сити. Маастрихт от своя страна е с 11 на 12-а позиция.