Ботев (Пловдив) разби Дунав, кошмарът за "драконите" продължава (видео)

Отборът на Ботев (Пловдив) разби Дунав с 4:1 в мач от 11-ия кръг на Първа професионална лига. Играчите на Николай Киров стигнаха до обрат, след като Ахмед Ахмедов откри резултата в 17-ата минута. Тон за обрата даде Стивън Петков (29’). Малко по-късно Петър Патев заби топката в собствената си врата. В 70-ата минута Кристиан Димитров също записа името си сред голмайсторите, а в края Лъчезар Балтанов оформи крайния резултат в срещата.

С този успех “канарчетата” вече имат актив от 17 точки, което им отрежда и пето място. Кошмарът за Дунав продължава, след като в последните пет срещи “драконите” имат спечелени едва две точки. Отборът на Людмил Киров има общо осем пункта.
Първата интересна ситуация дойде в 10-ата минута, когато Христо Попадийн намери Борислав Балджийски, който си нагласи много добре топката и стреля силно, но стражът на “жълто-черните” се справи.

В 17-ата минута “драконите” откриха резултата на “Коматево”. Петър Патев стреля с глава след центриране на Балджийски от корнер, топката се отби в гредата и стигна до Ахмедов, който без проблем реализира своя пети гол от началото на сезона в елита.
Три минути по-късно Афонсо пробва диагонален шут от границата на наказателното поле, който обаче попадна право в ръцете на Станислав Антонов. В 29-ата минута Густаво Афонсо проби отляво и подаде към Антонио Вутов, който стреля. Стражът на гостите изпусна топката и Стивън Петков се разписа от близка дистанция.

В 29-ата минута домакините стигнаха до обрат. Тодор Неделев центрира от корнер на първа греда, където Петър Патев заби топката в собствената си врата.

Три минути по-късно Светослав Ковачев блесна с прекрасен пробив отдясно. Талантът се справи с двама бранители на “канарчетата” и завърши с удар, но Даниел Кайзер се намеси решаващо. Това бе и последната любопитна ситуация за първата част.

В 52-ата минута Антонио Вутов отправи много тежък изстрел с левия крак, който се отби в тялото на Петков и влезе в мрежата, но попадението бе отменено, тъй като страничният съдия правилно отсъди засада.
В 59-ата минута Лъчезар Балтанов опита удар от далечна дистанция, но кълбото се отби в бранител на “драконите” и излезе в ъглов удар.

В 70-ата минута отбраната на Дунав направи поредна груба грешка в защита. Тодор Неделев отново центрира от корнер на първа греда, където Вутов пропусна, а зад него Кристиан Димитров с глава матира Антонов за трети път.
В 79-ата минута Джонатан Перейра проби отдясно и центрира на втора греда към Лъчезар Балтанов, който надскочи Христо Попадийн и с лекота вкара четвъртия гол във вратата на Дунав.
В 87-ата минута резервата Диого Кампос намери Афонсо, атакуващият футболист засече топката с глава, но коженото кълбо премина на сантиметри от целта. Секунди по-късно и Исмаил Иса бе близо до гол, но таранът от близка дистанция не успя да прати топката в мрежата. Това бе и последната интересна ситуация в сблъсъка от 11-ия кръг.

В следващия кръг “жълто-черните” приемат Черно море, а Дунав ще се опита да прекъсне ужасната си серия срещу Локомотив (Пловдив) в Русе.