Мария Мицова се класира за четвъртфиналите на сингъл и на смесени двойки в София

Мария Мицова се класира за четвъртфиналите на сингъл жени и на смесени двойки на международния турнир по бадминтон, който се провежда в зала "Европа" в София. Общо осем български състезатели преодоляха втория кръг на надпреварата в различните дисциплини.

21-годишната Мицова, която е поставена под номер 1 на сингъл, изигра страхотен мач и разгроми Герда Войтеховская от Литва с 21:6, 21:14 за 26 минути.

В спор за място на полуфиналите възпитаничката на Орлин Цветанов ще играе утре срещу седмата в схемата Акарши Кашиап (Индия), която победи във втория кръг българката Таня Иванова с 21:6, 21:7 за 22 минути.

На смесени двойки Мицова и Алекс Влаар, трети поставени, елиминираха във втория кръг Мелкер З-Бексел и Тилда Сио с 22:20, 21:14 за 30 минути и на четвъртфиналите излизат срещу холандците Бриан Васинк и Шариса Куипер.

В схемата при мъжете номер 8 Димитър Янакиев победи квалификанта Бруно Карвальо от Португалия с 20:22, 21:15, 21:8 за 56 минути и в спор за място на полуфиналите ще играе срещу номер 4 Анди Цай (Швеция).

На двойки жени Михаела Чолакова и Ева Тонева достигнаха до четвъртфиналите след успех над Елени Мутевелиду и Ирини Тента (Гърция) с 18:21, 21:13, 21:17 за 43 минути. Утре българките ще играят срещу водачките в схемата Силвия Гарино и Лиса Иверсен (Италия).

Във втория кръг на смесени двойки отпаднаха Петя Неделчева и Шай Гефен (Израел). Те загубиха от представителите на Индия Ашит Сурия и Пранджал Прабху Чимулкар с 19:21, 15:21 за 30 минути.

Поставените под номер 1 на двойки мъже Пейо Бойчинов и Иван Панев се класираха за четвъртфиналите след успех над италианците Джовани Греко и Кевин Щробъл с 21:18, 21:12 за 25 минути. Следващите им съперници са Бруно Карвальо и Томаш Неро (Португалия).

Иван Русев и Алекс Влаар победиха Игор Биелан и Андрия Додер с 21:14, 21:12 за 21 минути и на четвъртфиналите ще играят срещу номер 2 Филип Биркер и Доминик Стипсиц (Австрия).

Българинът Илиян Стойнов и Мей Бар Нетцер (Израел) загубиха във втория кръг от Емре Сьонмез и Март Тунджо (Турция) с 9:21, 20:22 за 23 минути.

Четвъртфиналите във всичките пет дисциплини започват в събота от 10.00 часа сутринта.