Реал Сосиедад превзе “Сан Мамес” и ликува в баското дерби (видео)

Реал Сосиедад постигна ценна победа с 3:1 над големия си враг Атлетик Билбао в баското дерби в Примера дивисион. Двата тима се изправиха един срещу друг в петък вечер на “Сан Мамес”, като гостите триумфираха след попадения на Микел Оярсабал от две дузпи в 30-ата и 74-ата минута и още един гол на Лука Сангали в 47-ата минута. Икер Муниаин се разписа за домакините в 32-ата минута, но попадението му се оказа недостатъчно.

Гостите първи взеха преднина в мача. В 27-ата минута Иниго Мартинес изрита в главата Лука Сангали и след намесата на ВАР съдията отсъди дузпа за Реал Сосиедад, която Оярсабал реализира за 0:1.

Атлетик обаче реагира бързо и успя да изравни само две минути по-късно. Тогава при едно центриране в пеналта двама защитници на гостите действаха неразчетено и подариха топката на Муниаин, който отблизо вкара за 1:1.

В началото на втората част обаче Реал отново излезе напред в резултата.Игор Субелдия отне в средата на терена и напредна по десния фланг, след което центрира в наказателното поле, където Лука Сангали засече кълбото в мрежата за 1:2.

В 74-ата минута Йон Баутиста изскочи зад защитата и бе спънат за дузпа от вратаря, а Оярсабал за втори път бе точен от 11-метровия удар и направи резултата 1:3.

В 79-ата минута домакините можеха да върнат интригата, но попадение на Ариц Адурис не бе зачетено заради засада.

Така Реал Сосиедад ликува на “Сан Мамес” и с 11 точки излезе на 8-ата позиция в класирането. Атлетик пък продължи лошата си серия от 6 поредни мача без победа и се намира на 16-ото място с едва 7 спечелени точки.