Торино и Фрозиноне си спретнаха спектакъл в петък вечер (видео)

Отборите на Торино и Фрозиноне си спретнаха спектакъл в петък вечер. Двата тима се изправиха един срещу друг в мач от 8-ия кръг на Серия “А”, като срещата приключи с победа на домакините с 3:2. Това бе доста приятен за гледане мач, изпълнен с положения и обрати, но “Биковете” показаха, че са по-класният отбор и заслужено взеха трите точки, като продължиха лошата серия на своя съперник от 6 поредни загуби.

Мачът започна повече от добре за домакините, които поведоха в резултата в 20-ата минута. Тогава Томас Ринкон получи пред наказателното поле и с плътен удар по земя заби кълбото в мрежата за 1:0.

В 46-ата минута “Биковете” удвоиха преднината си. Удар на Симоне Дзадза отблизо бе спасен от вратаря, но Даниеле Базели довкара за 2:0.

Фрозиноне обаче не се предаде и успя да стигне до изравняване. В 58-ата минута след центриране от корнер Едоардо Голданига бе изпуснат на задната греда и вкара от малък ъгъл за 2:1. След това в 64-ата минута Жоел Кембъл с меко центриране прати топката в пеналта, където Камило Чиано с глава я насочи във вратата за 2:2.

Торино веднага се хвърли в атака и в 69-ата минута гол на домакините еб отменен заради засада. Само две минути по-късно обаче те си върнаха преднината в резултата. Една лошо изчистена топка попадна в Алекс Беренгер, който с красив удар извън наказателното поле отбеляза за 3:2.

До края и двата тима имаха положения, като “Биковете” удариха и греда чрез Суалихо Меите, но до нови попадения не се стигна. Така Торино събра актив от 12 точки и излезе на 8-ото място в класирането. Фрозиноне пък остава на дъното с едва 1 точка в актива си.