Трезеге и Едуок върнаха Касъмпаша на верния път

Отборът на Касъмпаша се върна на победния път в турската Супер лига като надигра с 3:1 Гьозтепе в среща от 8-ия кръг. Преди тази среща домакините бяха в серия от три поредни поражения, но днес Трезеге и Самуел Едуок развинтиха съперника и донесоха трите точки на своя тим. Българинът Страхил Попов също бе на терена пълни 90 минути за своя тим.

Касъмпаша откри резултата в 21-ата минута, когато Трезеге напредна по десния фланг и центирра по земя за Едуок, който засече кълбото в мрежата за 1:0.

В 47-ата минута двамата почти по идентичен начин изработиха и втория гол. Трезеге получи отдясно и върна към точката на дузпата за Едуок, който за втори път прати топката в мрежата.

В 69-ата минута Гьозтепе върна интригата в мача със страхотен гол на Йозтекин от около 25 метра.

В 84-ата минута обаче Трезеге сложи точка на спора, като напредна на скорост и с хубав удар по земя преодоля вратаря за крайното 3:1.

Така Касъмпаша събра актив от 15 точки и излезе на 2-ата позиция като дори се изравни с лидера Галатасарай. Тимът обаче е с мач повече в актива си, като тепърва ще се играят останалите срещи от кръга. Гьозтепе пък остава на 6-ата позиция с 12 точки.